Intel Wireless kod 56 hatası

sabenamat

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, ben laptopumda Wi-Fi'a bağlanmaya çalışıyorum fakat Wi-Fi işareti bile çıkmıyor. Eskiden çıkıyordu, kolayca bağlanabiliyordum fakat şu an aygıt yöneticisi kod 56 sorununu gösteriyor.

Ağ sıfırlamayı denedim, Wi-Fi adaptörünü kapadım açtım fakat olmadı. Wi-Fi sekmesinde sadece uçak modu özelliği gözüküyor. Wi-Fi simgesi yok, Bluetooth da yok ve ayrıca aygıt yöneticisi yenilenip duruyor. Ağ bağdaştırıcılarında değişiklik oluyor her dakika, bir sürücü gidip diğeri geliyor.

1625734985019149222988.jpg

20210708_115428.jpg

Aşağıdaki sürücüyü telefonuna indirip bilgisayara at.

1- bir klasör oluştur masaüstünde.

2- bu indirdiğin dosyayı bir arşiv yöneticisi (WinRAR vs.) İle açıp içerisindeki her şeyi masaüstünde oluşturduğun klasörün içine at.

3- daha sonra aygıt yöneticisine girip Intel Centrino'ya sağ tıklayarak "sürücüyü güncelleştir" de.

4- açılan sekmeden "bilgisayarımdaki sürücülere göz at" de.

5- sonra "gözat" butonuna tıklayıp masaüstündeki içine dosya attığın klasörü seçerek "tamam", sonra da "ileri" butonuna tıkla.

6- sürücü yüklenmesi başlayacaktır, yüklenmesini bekle. Sürücü yüklenirken ekran gidip gelebilir.

Realtek için aşağıdaki linkten sürücüyü indirip kurabilirsin.

1- linke tıklayarak siteye git.

2- Windows başlığı altındaki "Windows 10 Auto ınstallation program"ın yanındaki indirme butonuna tıkla.

3- senden e-posta isteyecek, e-postanı girip "download file" butonuna tıkla.

4- doğrulama sayfasına yönlendirileceksin. Doğrulamayı tamamla ve "GO!" butonuna tıkla.

5- indirme başlayacaktır. Dosya boyutu küçük olsa da indirme uzun sürebilir.

6- inen ZIP dosyasının içerisindeki .exe uzantılı dosyayı masaüstüne sürükle.

7- masaüstüne sürüklediğin dosyayı üzerine çift tıklayarak çalıştır.

8- kurulum açılacaktır. İleri butonlarına tıklayarak kurulumu gerçekleştir.

Çok sağ ol fakat konu biteli çok oldu ve bende dosyalarımı yedekleyip temiz kurulum yapmayı tercih ettim yine de teşekkürler.

Geri
Yukarı