Intel X5450 2000-2500 TL sistem yükseltme

Kaleo

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Daha fazla  
Selam dostlar, hali hazırda yedek sistemimi geliştirme kararı aldım. X5450 işlemci ve DDR3 anakartlı sistem yetersiz gelmeye başladı. Bu sebepten beni idare edebilecek ucuz bir AMD anakart, işlemci ve RAM almayı düşünüyorum. 6-12 ay daha idare edebilecek GTX 660 ekran kartına sahibim. Bütçe çok fazla değil kur dalgalanmalarına göre ortalama 2000-2500 TL diyebilirim. Açıklamak gerekir ise R5 1600 tarzı bir işlemci, anakart, RAM önerisi istiyorum. Bütçeye dahil veya ekstra olarak önereceğiniz işlemci ile GTX 660 ekran kartını besleyebilecek F/P bir PSU önerirseniz de çok sevinirim, şimdiden teşekkürler.

2 adet üsttekinden.

1300 TL
300 TL
550 TL
350 TL
Tam 2500 TL etti galiba.
1300 TL
300 TL
550 TL
350 TL
Tam 2500 TL etti galiba.

130₺ kadar bütçeyi aşıyor ama yapabileceğiniz en iyi upgradelerden biri olacaktır. İleride ise ekran kartını 1660 Super seçerek çoğu güncel oyunu rahat oynayabilirsiniz. Darboğaz yapar mı çok fazla bir fikrim yok, 1660 Super ile yapsa dahi çok az olacaktır ve hissedilmeyecektir.

Kullanmadığım Aerocool VX400 güç kaynağım var, yeterli olabilir mi?

Bütçe eğer düşük ise öneriyoruz genellikle. Yeterli olacaktır ancak benim size tavsiyem elinizde bulunanı satıp daha iyi güç değeri sunan ve ileriye dönük olan bir model almanızdır. Benim attığım 600W PSU size hayli hayli yeteceğini düşünüyorum. Gelen para ile belki daha iyi bir PSU alınabilir 750W tarzı kaliteli bir şey High Power Gold performance 600W veya 620W Seasonic bir PSU bu bütçeye göre azalır ve artar ben yenilenmesinden yanayım.

Bütçe eğer düşük ise öneriyoruz genellikle. Yeterli olacaktır ancak benim size tavsiyem elinizde bulunanı satıp daha iyi güç değeri sunan ve ileriye dönük olan bir model almanızdır. Benim attığım 600W PSU size hayli hayli yeteceğini düşünüyorum. Gelen para ile belki daha iyi bir PSU alınabilir 750W tarzı kaliteli bir şey High Power Gold performance 600W veya 620W Seasonic bir PSU bu bütçeye göre azalır ve artar ben yenilenmesinden yanayım.

Genellikle hikaye tabanlı oyunları sevdiğim için grafikleri çok da önemsemiyorum, yani alacağım ekran kartı GTX 1650 bandında olacak. Sistem yedek olduğu için hem akıcı kullanım hem de kısmi oyunlar için toparlıyorum. Geleceğe yatırım dışında eldeki ile yetinmek daha mantıklı geliyor

Yeni konular

Geri
Yukarı