Intel Xeon E5460 İşlemci için Anakart tavsiyesi

Percival

Kilopat
Makaleler
3
Elimde Aliexpress'ten alınmış Intel Xeon E5460 bir işlemci var ve sadece film, müzik, sosyal medya için kullanılacak DDR3 Anakart'a uyar mı? yaza taraf besleyebileceği en güçlü bir ekran kartı takmayı düşünüyorum. Anakart ve soğutucu seçimim ne olmalı ne tavsiye edersiniz şimdi ben her şeyi kurguladım ama Anakart ne almalıyım bilemedim çünkü eskiyi bilmiyorum sadece piyasada DDR2 Gigabyte G31M-ES2lN modeli çok var iş görür mü? ve birde modlamak falan diyorlar bu modlamak ne oluyor bilgi verebilir misiniz? Sapphire HD7850 DUAL-X OC GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11.1 Ekran Kartı ile CS:GO'da 200+ FPS veriyor, söylemek istediğim darboğaz yapması zor gibi duruyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
E5460 diye bir işlemci yok. E5450 ise soğutucu normal bir soğutucu olabilir. Anakart olarak ddr3 almak tabii daha mantıklı. İşlemci X5460 ise çok ısınan ve güç harcayan bir işlemci. Ama OC potansiyeli yüksek. Yani güçlü bir soğutucu lazım. Ayrıca x58 çipset anakart almalısın. Modlama mevzusu benim bildiğim kadarıyla işlemciye yapılıyor, yani sen aldığında modlu aldın. 771 pin 775 pine modlanıyor. Bu işlemciler HD7850yi rahat besler.

@Alte Mariner E5460 işlemci vardır sadece X olanından %3 daha güçsüz ve overclock performas farkı var yani bilmediğin konulara yorum yapmazsan herkes için faydalı olur yinede ilgilendiğin için teşekkür ederim. Söylediğinden de hiçbir şey anlamadım, bildiğim kadarıyla değilde kesin bilgi vererek böyle böyle diye düzgün bilmeyen birisi tarafından anlaşılabilecek şekilde dinlemeyi bekliyorum İnternet'te bilgi bulamadım. Söylemek istediğim 5460 modeli yorumda ve başlıkta yazıyor 5450 modelini sormuyorum ve güç harcayan işlemci olduğunu bildiğim için yazımda okursanız soğutucu tavsiye istiyorum. Bendeki işlemci X5460 modelmiş neyse fark yok silik yazıdan yeni fark ettim ve bu işlemciyi overclock yapmayınca söylenilen gibi bir esprisi kalmıyor bu yüzden overclock yapabileceğim Anakart'ı arıyorum.

Intel'in sitesinde E5460 diye bir işlemci yok. Benim yazma sebebim o. Ayrıca başlıkta E5450 yazıyordu. Bilgi konusunda İngilizce ve Almanca birkaç foruma daha bakıp araştırarak söylüyorum. Amacım yardımcı olmak. Zaten yüzde yüz demiyorum bildiğim kadarıyla diyorum. Burda benim söylediklerimi doğru kabul etmek zorunda değilsin. İşlemciyi alırken 775 pine çevrilmiş mi aldın demek istemiştim. Bunda anlaşılmayacak birşey yok. 771 pin orijinali 775 pine çevriliyor. Soğutucu olarak 3 bakır borulu kule tipi fanlı soğutucular işinizi görecektir, benim de sormak isteğim birşey var, hiç googleda arama yaptınız mı e5460 için soğutucu önerisi diye?

Intel'in sitesinde E5460 diye bir işlemci yok. Benim yazma sebebim o. Ayrıca başlıkta E5450 yazıyordu. Bilgi konusunda İngilizce ve Almanca birkaç foruma daha bakıp araştırarak söylüyorum. Amacım yardımcı olmak. Zaten yüzde yüz demiyorum bildiğim kadarıyla diyorum. Burda benim söylediklerimi doğru kabul etmek zorunda değilsin. İşlemciyi alırken 775 pine çevrilmiş mi aldın demek istemiştim. Bunda anlaşılmayacak birşey yok. 771 pin orijinali 775 pine çevriliyor.
Burası bilgi sitesi burada olabilir yada bildiğim kadarıyla diye cümleler kullanılmaz, kullanıldığı zaman bilgiye güven olmadığı için bir değer taşımayıp laf kalabalığı oluşturuyor genel konuşuyorum yanlış anlama tamam teşekkürler sana. Burada 5.000-10.000 TL'ye basit sistem toplama dışında bir bilgiye şuana kadar ulaşamadım pin konusunda verdiğin bilgi işime yaradı ve Asus P5G41T-M LX3 Anakart işime yarıyor onu alacağım başka forumda da uyumlu sorunsuz yazmışlar konu kapanmıştır. Söylediğin gibi işlemci satıcı tarafından modlanmış yani 775 pine çevrilmiş.

Asus P5G41T ve ya Asus P5G41C anakart ala bilirsin. Ama OC için verimli değil.
E5460 diye bir işlemci yok. X5460 ve E5450 var.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı