Intel Xeon mu AMD FX mi?

Bütçe
750tl
Benim sınavlarim var iyi geçerse pedere söylüycem alsın internetten bakar takarım kasaya Frisby ATX kulplu kasa bana marka PC alacakmış bende dedim sakın alma ben istemem ben internetten bakıyorum dedim zaten benim elimde olan Gigabyte M61pme S2P NVIDIA GT220 foem 350W Power'li kasaya vaktinde 500TL verdi toplama kasa iyi kasa diyor bir de ya GTA 5 oynadığıma şükür ettim derken işlemci yandı AMD Athlon R2 X2 260 Processor 3.20GHz.
O işlemciyi çalıştırman için soğutucu lazım.

Sıvı soğutma almayı düşünüyorum 2.el 200TL Cooler Master nepton 240M duruyorsa hala alacağım.
Ep 45 hem daha iyi hem de Gigabyte markası. ASUS'un P5Q anakartı gerçekten kötü.

Power Supply alıp masraf çıkarmak istemiyorum foem 350W PSU RX 570 ve Intel Core 2 Duo E7500 için yeter mi?

Son düzenleme:
Benim sınavlarim var iyi geçerse pedere söylüycem alsın internetten bakar takarım kasaya Frisby ATX kulplu kasa bana marka PC alacakmış bende dedim sakın alma ben istemem ben internetten bakıyorum dedim zaten benim elimde olan Gigabyte M61pme S2P NVIDIA GT220 foem 350W Power'li kasaya vaktinde 500TL verdi toplama kasa iyi kasa diyor bir de ya GTA 5 oynadığıma şükür ettim derken işlemci yandı AMD Athlon R2 X2 260 Processor 3.20GHz.

Sıvı soğutma almayı düşünüyorum 2.el 200TL Cooler Master nepton 240M duruyorsa hala alacağım.

Power Supply alıp masraf çıkarmak istemiyorum foem 350W PSU RX 570 ve Intel Core 2 Duo E7500 için yeter mi?
Kaliteli ve sertifikalı güç kaynağı almanız, parçalarınızın güvenliği için önemli.

Ben X5460 kullanıyorum Gigabyte gaP45 DDR3 2200 RAM MHz RAM desteği var elit bir kart 16 GB RAM desteği var sendeki kart güzel ama DDR2 16 GB'de olsa 4 GB RAM bulmak zor birazcık ismail abinin videoları güzeldir ama ince ayar yerleri var mesela ezbere O.C yaparsanız mavi ekran alırsınız RAM timing ayarını stabil tutmanız lazım X5460 RX 570 besler çünkü ben kullanıyorum 🙂

PSU konusunda ucuza kaçma bu yaptığın en büyük hata olur. Sertifikasız bile olsa kaliteli bir marka al ve 500W'ın altına inme. Mesela şu markalardan kesinlikle uzak dur:
Gamepower, gameboost, powerboost, gamemax, powermax.

PSU konusunda ucuza kaçma bu yaptığın en büyük hata olur. Sertifikasız bile olsa kaliteli bir marka al ve 500W'ın altına inme. Mesela şu markalardan kesinlikle uzak dur:
Gamepower, gameboost, powerboost, gamemax, powermax.

Biliyorum şu an kasayı Full değiştirmek gerekecek oda biraz pahalıya kacıyor işte elimde foem 350W PSU var yetmezmi.

Ben X5460 kullanıyorum Gigabyte gaP45 DDR3 2200 RAM MHz RAM desteği var elit bir kart 16 GB RAM desteği var sendeki kart güzel ama DDR2 16 GB'de olsa 4 GB RAM bulmak zor birazcık ismail abinin videoları güzeldir ama ince ayar yerleri var mesela ezbere O.C yaparsanız mavi ekran alırsınız RAM timing ayarını stabil tutmanız lazım X5460 RX 570 besler çünkü ben kullanıyorum 🙂

Anakartı henüz almadım elimde DDR2 800MHz 8 GB RAM var 4+4 Kingston marka anakart Xeon işlemci RX 570 alacağım ama Power Supply işi bozuyor işte GTX 650 250TL onu alıp geçsemmiki diyorum ara sıra ama 250 TL daha katıp RX 570 gibi bir canavar almakta var foem 350W PSU ile RX 570 ve Xeon X5460I çalıştırabiliyorsam durmam hemen alırım ama pek mümkün değil galiba.

FSP 500W mı alayım dediginizimi alayım.
Şimdi ben buraya alacağım ürünleri yazsam link koysam biri benden önce davranıp alır diye korkuyorum yoksa çekinmeden koyarım 😂😂

RX 570 500TL mi? Büyük ihtimal mining olsa gerek. Mining ürünlerden de uzak durmanızı tavsiye ederim. Kimi zaman 3 - 4 sene sorunsuz gitse de. Aldıktan 1 - 2 ay sonra bozulanlarda var.

RX 570 500TL mi? Büyük ihtimal mining olsa gerek. Mining ürünlerden de uzak durmanızı tavsiye ederim. Kimi zaman 3 - 4 sene sorunsuz gitse de. Aldıktan 1 - 2 ay sonra bozulanlarda var.

Gaza geldim alacağım ürunleri koyuyorum.
Anakart ASUS P5Q SE DDR2 LGA775 ANAKART + E7500 İŞLEMCİ Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor.
Ekran kartı:sadece fanda bir disi yok saglam Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor.
Psu:FSP FSP500-60AHBC 500W 80+ PFC AKTİF POWER SUPPLY Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor.
İşlemci:Intel Xeon X5460 İşlemci 3.16GHz 12MB 1333MHz cpu üzerinde çalışır LGA 775 Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor.
200TL Cooler Master nepton 240M sıvi soğutma vardi almışlar 😭😭
O PSU'yu önermem.

FSP 500W neden önermiyorsunuz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı