Intel Xeon X3440 sistem için ucuz OC ekran kartı tavsiyesi

Bütçe
300-550
Ha hocam o anakart zaten fazla overclock desteklemiyor. Forumda da aynı problemi yaşayanlar vardı. Gigabyte anakartla en azından 3.5 GHz'e kadar yolunuz var.

MOSFET'te sipariş verdim hocam.
Ha hocam o anakart zaten fazla overclock desteklemiyor. Forumda da aynı problemi yaşayanlar vardı. Gigabyte anakartla en azından 3.5 GHz'e kadar yolunuz var.

Bu arada hocam PSU kaldırdı ekran kartını.

Hangi PSU kaldırdı? Bilgisayarcının verdiği mi?

Evet hocam hatta furmak testine soktum 82 derecelere çıktı PC kapanmadı.
RX 570'i 3 GHz'de bile beslemez hocam zaten. Soğutucunuz ve anakartınız da iyi. Şu videodaki işlemleri uygulayabilirsiniz. En azından 3.5 GHz'e kadar yolunuz var.

SistEmre Overclock Videosu / Xeon X3440 Nasıl Overclock Yapılır ? - YouTube

Hocam bir şey soracağım bu videoda altta voltaj ayarları varya onları hiç ellemeyeceğiz mi? Bir de Turbo modu kapatacağız mı?

Son düzenleme:
Evet hocam hatta furmak testine soktum 82 derecelere çıktı PC kapanmadı.

Hocam bir şey soracağım bu videoda altta voltaj ayarları varya onları hiç ellemeyeceğiz mi? Bir de Turbo modu kapatacağız mı?

Yok hocam voltaja hiç ellemeyin. CPU Clock Ratio kısmını 20 X yapın, Base Clock BCLK Control kısmını Enabled yapın, bu işlemleri yaptıktan sonra BCLK Frequency'ı yavaş yavaş arttırarak overclock yapabilirsiniz. Turbo modu ben açtığımda 3.51 GHz'in üstüne çıkamamıştım nedense. Turbo mod açıkken şu anda 3.6 GHz'de kullanabiliyorum.

Yok hocam voltaja hiç ellemeyin. CPU Clock Ratio kısmını 20 X yapın, Base Clock BCLK Control kısmını Enabled yapın, bu işlemleri yaptıktan sonra BCLK Frequency'ı yavaş yavaş arttırarak overclock yapabilirsiniz. Turbo modu ben açtığımda 3.51 GHz'in üstüne çıkamamıştım nedense. Turbo mod açıkken şu anda 3.6 GHz'de kullanabiliyorum.
Sağolun hocam tesekkur ederim

Yeni konular

Geri
Yukarı