Intel Xeon X3470 için uyumlu anakart

ibrahimlulq

Hectopat
Xeon X3470 işlemci için bir anakart arıyorum. Overclock yapmayı planlıyorum, anakart önerilerine açığım. Bir de çok fazla ısınıyormuş. Resimdeki gibi bir kule soğutucu yeterli mi?
Benzer fiyat bandında başka soğutucu önerilerine açığım.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    93,7 KB · Görüntüleme: 92
Son düzenleyen: Moderatör:
Kaliteli bir soğutucu almazsanız boşa almış olursunuz. Çin işi noname yerine bilindik 4 ısı borulu alsanız daha iyi.

Bunun yanında bulabilirseniz; P7H55-M | Anakart | ASUS Türkiye öneririm. Arkadaşım X3470'ini delidledi ve bu anakart ile ara sıra mavi yese de 4.2 de kullanabiliyor. Mavi yeme sebebini çözemedik, stres testlerinde saatlerce yük altında sorun yok, masaüstünde Chrome da iken pat diye yiyebiliyor maviyi :)

Soğutucu olarak; İşlemcinizi bizim gibi delidlerseniz 15-25 derece kadar farkettirebiliyor bilginiz olsun. Eski işlemci bunlar, yüksek voltaj da işin içine girince 150W kadar güç tüketebiliyor ve bu da ortaya çok fazla sıcaklık çıkarıyor.

Ayrıca; eğer sistemi dizmediyseniz, şiddetle dizmemenizi öneririm. R5 1600AF ile DDR4 bir sistem dizip 5 kat daha iyi bir sisteme sahip olabilirsiniz ama evet fiyat 2 kata kadar çıkıyor (işlemci-anakart-2*8)

Kaliteli bir soğutucu almazsanız boşa almış olursunuz. Çin işi noname yerine bilindik 4 ısı borulu alsanız daha iyi.

Bunun yanında bulabilirseniz; P7H55-M | Anakart | ASUS Türkiye öneririm. Arkadaşım X3470'ini delidledi ve bu anakart ile ara sıra mavi yese de 4.2 de kullanabiliyor. Mavi yeme sebebini çözemedik, stres testlerinde saatlerce yük altında sorun yok, masaüstünde Chrome da iken pat diye yiyebiliyor maviyi :)

Soğutucu olarak; İşlemcinizi bizim gibi delidlerseniz 15-25 derece kadar farkettirebiliyor bilginiz olsun. Eski işlemci bunlar, yüksek voltaj da işin içine girince 150W kadar güç tüketebiliyor ve bu da ortaya çok fazla sıcaklık çıkarıyor.

Ayrıca; eğer sistemi dizmediyseniz, şiddetle dizmemenizi öneririm. R5 1600AF ile DDR4 bir sistem dizip 5 kat daha iyi bir sisteme sahip olabilirsiniz ama evet fiyat 2 kata kadar çıkıyor (işlemci-anakart-2*8)
Sistemi henüz dizmedim. Bu işlemciyi nasıl fark etmedim? Bir sürü konu açılmış. Teşekkürler. Tekrar yardıma ihtiyacım olursa size yazarım.

1156 pin işlemci için sıfır anakart satılıyor mu bilmiyorum ben alırken sıfır bulamamıştım 2. el olarak Aliexpress'te sipariş vermiştim ayrıca 6 bakır borulu çift fanlı soğutucu sipariş etmiştim. Şu an fiyatlar nasıl bilmiyorum fakat kendi sistemimi satıyorum eğer ki istersen Sahibinden ilanıma bakabilirsin anakart ve 6 bakır borulu soğutucuyu satabilirim.

Gigabyte b450m s2h
R5 1600af
8gb 3000mhz ram
1 tb hdd
Gtx 1660 süper 6gb
650w psu
Kasa

Hepsi 3500tl ediyor. Fiyatı azaltmak veya sistemin iyileşebileceği öneriniz var mı?

Gigabyte b450m s2h
R5 1600af
8gb 3000mhz ram
1 tb hdd
Gtx 1660 süper 6gb
650w psu
Kasa

Hepsi 3500tl ediyor. Fiyatı azaltmak veya sistemin iyileşebileceği öneriniz var mı?
Daha sonra da olsa mutlaka ikinci 8 GB RAM eklemeniz lazim, ayrica 1TB HDD'e 250-300 verene kadar 350TL civarina Sata SSD almanizi siddetle oneririm.

Ayrica 650W gerek yok, kasa+PSU uygun oluyor genellikle, bilindik ve duzgun bir 500-550W PSU'lu kasa alsaniz yeter.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı