İntel Xeon X5460 İçin Anakart Önerisi

RAM'i satın aldığım fişte 1333 MHz olduğunu gösteriyordu. Bende anakartımdan dolayı 667 MHz hızla çalıştığını düşünüyordum. Durum böyle değil mi?
Siz olayı baştan yanlış anlamışsınız. Durun hepsine yanıt vereyim.
Öncelikle, anakartınızda bir sorun yok. RAM'ınızın 3.5 GB gözükmesi Windows'un 32 Bit sürümünü kullanıyorsanız normaldir.
Daha sonra, RAM'larızda da sorun yok. 667 MHz göstermesi normal. 2 kanal olduğu için, 2x667=1334 MHz yani belleklerinizde veya anakartınzda sorun yok.
En son işlemcinizi belirttiğiniz model alabilir, stickerle ve işlemciniz modlu ise kullanabilirsiniz.

Siz olayı baştan yanlış anlamışsınız. Durun hepsine yanıt vereyim.
Öncelikle, anakartınızda bir sorun yok. RAM'ınızın 3.5 GB gözükmesi Windows'un 32 Bit sürümünü kullanıyorsanız normaldir.
Daha sonra, RAM'larızda da sorun yok. 667 MHz göstermesi normal. 2 kanal olduğu için, 2x667=1334 MHz yani belleklerinizde veya anakartınzda sorun yok.
En son işlemcinizi belirttiğiniz model alabilir, stickerle ve işlemciniz modlu ise kullanabilirsiniz.
Çok teşekkürler. Şunu sorabilirsem çok iyi olucak. RAM'lerimin 4 GB hızının tamamını kullanmak için Windows sürümünü düşürsem mantıklı olur mu? Teşekkürler.

Çok teşekkürler. Şunu sorabilirsem çok iyi olucak. RAM'lerimin 4 GB hızının tamamını kullanmak için Windows sürümünü düşürsem mantıklı olur mu? Teşekkürler.
En güncel ve en stabil, Windows 10 64 Bit kurman lazım. Temiz kurulum yapmayı unutmayın.

Sen zaten x64 kurmadın mı o makineye ? Bios güncellemesi dendin mi 3.5 gb ram için ?
Hayır x32 sistem kurulu şuan. Anakart çok eski olduğu için BIOS'unu güncelleyemedim.

En güncel ve en stabil, Windows 10 64 Bit kurman lazım. Temiz kurulum yapmayı unutmayın.
Windows x64'ü bilgisayarım kaldırabilir mi?

İlk Windows 10 kurulumunda bana x64 yada x32 seçeneğini sunmadı. Açıkcası nasıl x64 ayarını kuracağımı bilmiyorum. Technopat'ın Windows 10 kurulumu videosunu izledim fakat anlayamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı