Intel Xeon X5687 Sistem Toplama

Bütçe
3000

mr.ustaa37

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar öncelikle. İnternette denk geldiğm Intel Xeon sistem videoları yakın zamanda toplamaya düşündüğüm bilgisayarla alakalı fikirlerimi etkiledi. Xeon işlemciler çok uygun fiyatlılar ve bahsettiğim işlemci (X5687) çok yüksek overclock değerlerine sahip. Aynı zamanda 4C/8T yapıda. Oyun performansları çok iyi gözüküyor. Sistemi GTX 1650 yada RX 570 gibi bir ekran kartıyla kurmak istiyorum. DDR3 RAM yapısı ve en fazla 1333 Mhz RAM desteklemesi beni ürküten şeylerden. Tecrübesi olanlar bilgilerini paylaşabilirler mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir yanlışınız var 4C/8T yapıda. Ve Sahibinden'den almak istiyorsanız yok orada. X5650 gibi işlemcilere yönelebilirsiniz. 6C/12T yapıda olan o. 1366 soket anakart da 1 tane gözüküyor.

Tek çekirdek performansı çok düşük bir işlemci. Çoklu çekirdek performansı da OC yapsan bile Ryzen 5 1600 yakınına gelir en fazla. Ölü soketlere yatırım yapmayın.

Bir yanlışınız var 4C/8T yapıda. Ve Sahibinden'den almak istiyorsanız yok orada. X5650 gibi işlemcilere yönelebilirsiniz. 6C/12T yapıda olan o. 1366 soket anakart da 1 tane gözüküyor.

Evet yanlış işlemciyi yazdım kusura bakayım X5675 yazmam gerekiyordu o işlemciyi de incelerken aklım oraya kaydı.
X5675 İşlemcinin performansının çok iyi olduğunu 4.2 Ghz üstüne overclock yapılabildiğini gördüm oyun performansı olarak baya iyi gözüküyor .

X5675'i 4.2 GHz'de RX570 ile kullanıyorum CPU-Z üzerinde tekli çekirdek performansı Ryzen 5 1600 ile kafa kafaya 5 10 puan civarı bir fark vardır, çoklu çekirdekte de 7700K'yı geçiyor. Elinizde güzel bir soğutucu varsa 4.5 GHz civarını bile görebilirsiniz. Bu arada ben sabit 1600 MHz'de kullanıyorum bellekleri. 2000 MHz üzerine çıkanlarda var YouTube'da.

X5675'i 4.2 GHz'de RX570 ile kullanıyorum CPU-Z üzerinde tekli çekirdek performansı Ryzen 5 1600 ile kafa kafaya 5 10 puan civarı bir fark vardır, çoklu çekirdekte de 7700K'yı geçiyor. Elinizde güzel bir soğutucu varsa 4.5 GHz civarını bile görebilirsiniz. Bu arada ben sabit 1600 MHz'de kullanıyorum bellekleri. 2000 MHz üzerine çıkanlarda var YouTube'da.

Elimde Cooler Master soğutucum var kasa olarak da hava akışı iyi bir şey seçmek istiyorum. Soğutma için neler önerirsiniz? İyi bir soğutma ile overclock dibine vurmak istiyorum.
Birde ana kart olarak ne önerirsiniz

Elimde Cooler Master soğutucum var kasa olarak da hava akışı iyi bir şey seçmek istiyorum. Soğutma için neler önerirsiniz? İyi bir soğutma ile overclock dibine vurmak istiyorum.

Bir de anakart olarak ne önerirsiniz?

Şu anda benim kullandığım soğutucu Snowman m-t6 4.2 GHz'de 1.3v ile Prime95'te 10 dakikalık test sonrası çekirdekler en sıcak 80 dereceyi gördü. Kasa olarak önü mesh panel olan ve hava akımı güzel bir kasa öneririm. Anakart olarak da 1366 soketin bildiğim kadarıyla en iyi kartı ASUS Rampage III Extreme fakat biraz daha pahalı olabiliyorlar şu anda ben Gigabyte GA-X58A-UD3r kullanıyorum F/P açısından önerebilirim nispeten yüksek RAM MHz'lerini de destekliyor. Aliexpress'te satılan markası bilinmeyen kartları önermem OC yapamazsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı