Intel'in 11. nesil işlemcileri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Düşünceleriniz nedir? Bence laf attıkları AMD FX serisi işlemcilere dönmüş 11. nesil. Elektrik tüketimi tavan, sıcaklıklar çok yüksek, işlemci 100 dereceleri görüyor. Sırf AMD'yi geçmek için frekans değerlerini artıracaklardı ve gidip işlemciden 2 çekirdek çıkarmışlar. 10. nesil 10, 11. nesil 8 çekirdekli. Intel bence ileriye gittikçe geriliyor. FPS değerleri 10. nesilden bile kötü ve AMD üstüne koya koya ilerliyor. Sizin düşünceleriniz nedir?

Fazla güç tüketen pahalı ve sadece CS'de 10 FPS fazla veren işlemciler.

14nm teknolojisinin artık sınırlarına geldiler. Baktılar AMD uçuyor 10nm işlemciler de yetişmeyecek 14nm işlemcileri yine makyajladılar. Artık 10nm teknolojisini seneye yetiştirmeleri zorunlu gibi bir şey oldu.

11900K = FX 6000 serisi. Isınma sorunları, 3-5 FPS fazla alacağım diye hayvani frekanslara çıkmasına rağmen trafoya direkt olarak bağlanması gereken saçma sapan işlemciler. 500W ne baraja mı bağlasak direkt kasayı?
Hocam harbiden 500 watt enerji mi gerekiyor? Onu farketmemiştim, bu seriye olan düşüncem daha da kötüleşiyor. 2 tane QUADRO RTX 8000 TDP'sine eşit resmen :D

Hocam harbiden 500 watt enerji mi gerekiyor? Onu farketmemiştim, bu seriye olan düşüncem daha da kötüleşiyor. 2 tane QUADRO RTX 8000 TDP'sine eşit resmen :D
YouTube'da videosu var hocam bakabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Düşünceleriniz nedir? Bence laf attıkları AMD FX serisi işlemcilere dönmüş 11. nesil. Elektrik tüketimi tavan, sıcaklıklar çok yüksek, işlemci 100 dereceleri görüyor. Sırf AMD'yi geçmek için frekans değerlerini artıracaklardı ve gidip işlemciden 2 çekirdek çıkarmışlar. 10. nesil 10, 11. nesil 8 çekirdekli. Intel bence ileriye gittikçe geriliyor. FPS değerleri 10. nesilden bile kötü ve AMD üstüne koya koya ilerliyor. Sizin düşünceleriniz nedir?

11.nesili soğutmak için direk şu videodaki gibi yapmak lazım
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Düşünemiyorum hocam düşünemiyorum...

Screenshot from 2021-04-01 12.05.17.png

Yeni konular

Geri
Yukarı