Intelligent Standby List Cleaner

Tamamdır deneyeceğim ben de. Ekran görüntüsü atabilir misin ayarlarını ?
1672153213826.png

Bütün sistemlere göre demişsin de, bende 32 GB RAM var ve 32 GB için de aynı mı gireceğiz?
Evet, çünkü RAM temizleme ayarını devre dışı bırakıyoruz bu sebeple farklı RAM miktarlarına farklı işlemler gerekmiyor. Sadece Timer Resolution ayarının ms değerini düşüyoruz ve bu da sistemin tepki hızını arttırıyor.

İki mesaj üstte de dediğim gibi, bu ayarları öneriyorum. Bu önerim hiçbir zaman değişmeyecek, sürekli etiketleyip fikir danışmanıza gerek yok.

Hocam uzun süredir sizin ayarlarda kullanıyorum. Geçenlerde bilgisayarıma bir 8 GB RAM daha taktım, 2x8GB şeklinde oldu. Fakat ISLC'de Total System Memory hala 8 GB olarak algılanıyor ve sanırım 8 GB'a göre işlem yapıyor. Bunun sebebi ne olabilir bilginiz var mı?

Dosya Ekleri

• BELLEK ISLC.png
    BELLEK ISLC.png
    54,4 KB · Görüntüleme: 109
İşlemi "stop" diyerek durdurun ve yazılımı kapatın. Sonrasında kurulu olduğu yerden de kaldırıp tekrar kurun derim. @BED

Kullanılabilir RAM miktarında sorun varmış. Bellek üst sınırını tikleyip RAM miktarını girdim düzeldi.
Aynı sorunu yaşayanlar için; Sistem yapılandırması / Ön Yükleme / Gelişmiş Seçenekler / Bellek Üst Sınırı. (Bellek üst sınırı tikli ise kaldırıp deneyin, olmaz ise tikleyip RAM miktarınızı MB cinsinden yazın.)

Evet, çünkü RAM temizleme ayarını devre dışı bırakıyoruz bu sebeple farklı RAM miktarlarına farklı işlemler gerekmiyor. Sadece Timer Resolution ayarının ms değerini düşüyoruz ve bu da sistemin tepki hızını arttırıyor.

Bende 0.01 olmuyor.

1706566055103.png

Son düzenleyen: Moderatör:
En düşük. 0.5'te kullanılır 0.1 yazsanız da çalışmaz zaten. Ayrıca Windows 11 kullanmıyorsanız bu programı kullanmanızın hiçbir anlamı yok. Çünkü Global Timer Res Request kapalı. Yaptığınız ayar tüm sisteme etki etmiyor. Windows 11 kullanıp kayıt defterine bu değeri eklediğinizde tüm sisteme etki ediyor.

Örnek Video (hala bunda da anlatılmayan bazı şeyler var):

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı