Intensity nedir?

Fleure

Centipat
Daha fazla  
Intensity olayı nedir? 2*10 gibi falan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şiddetli anlamına gelir. Mesela high intensity training yüksek şiddetli antrenman demek. Yani az set yüksek ağırlık gibi örneklendirilebilir.

Hocam ben mesela 3*15 5 5 lateral yapıyorum 2*10 7.5 7.5 mu girmeliyim.

Hocam ben mesela 3*15 5 5 lateral yapıyorum 2*10 7.5 7.5 mu girmeliyim.

Preslerde onu uygulaman lazım. Lateral gibi açış hareketlerinde çok tekrar daha iyidir. Ancak tavsiyem drop girmenizdir laterali. Yani 7.5kg ile 10 ondan sonra 5 ile tükeniş daha sonra ise 2.5 ile tükeniş gibi.

Preslerde onu uygulaman lazım. Lateral gibi açış hareketlerinde çok tekrar daha iyidir. Ancak tavsiyem drop girmenizdir laterali. Yani 7.5kg ile 10 ondan sonra 5 ile tükeniş daha sonra ise 2.5 ile tükeniş gibi.

Hangi hareketlerde drop hangi hareketlerde intense yapmalıyım.

Hangi hareketlerde drop hangi hareketlerde intense yapmalıyım.

Press hareketlerinde ıntense yapılmalı. Bench press, overheadpress veya dumbell shoulder press gibi hareketler. Açış hareketlerinde ise drop yapılmalı. Lateral raise, cable cross veya dumbell fly gibi. Ancak tavsiyem lateral dışında diğerlerinde sadece son seti drop yapmanızdan yana olacaktır.

Hocam bir de ben evde çalışıyorum bar, Z bar, dumbell var. Fakat bench sehpam olmadığından göğüs basamıyorum. Uzun bir sehpa işimi görür mü?

Hocam bir de ben evde çalışıyorum bar, Z bar, dumbell var. Fakat bench sehpam olmadığından göğüs basamıyorum. Uzun bir sehpa işimi görür mü?

Ben tabureleri birleştirip çalışıyordum ilk başladığım zaman.
Ağırlığınızı taşıyacak ve hareketinizi kısıtlamayacak her şey işinizi görür.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…