Intenso harici HDD görünmüyor

my12

Hectopat
Sıfır intenso 1 TB HDD aldım, 1 ay kadar oldu, içine dizi ve filmler yukledim ama dünden beri PC'de HDD görünmüyor.

En sonki tarihe bakılırsa, dün gece yani 16-2-2022'den sonra olmuş ne olduysa. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Teşekkürler.

Disk 4'e sağ tıklayıp ''Rebuild MBR'' seçeneğini tıklayın, sonra soldan apply (uygula) deyin. Olmazsa yine sağ tıklayıp ''Data Recovery'' seçeneğini seçin. Oradan verileri kurtarabiliyor mu bir bakın.
Disk 4 te sag tuş çalışmıyor,hiç bir şey çıkmıyor maalesef,diğerlerinde var ama bunda çıkmıyor
Başka USB portuna takmayı deneyin, eğer ikili uçlu bir USB'si varsa ikisini de takmayı deneyin.
başka usb de aynı,boş çıkıyor,çalışmıyor maalesef,daha yeni aldım,sıfır,1 ay anccak oldu

Disk 4 te sag tuş çalışmıyor,hiç bir şey çıkmıyor maalesef,diğerlerinde var ama bunda çıkmıyor
O zaman kutuyu söküp hard diski SATA arabirimi ile denemelisiniz. Ama ürününüz garanti kapsamında olduğu için bunu yapmanızı önermem. Garantiye yollamak daha doğru olacaktır. Belki başka bir bilgisayarda deneyebilirsiniz. Bu arada hard disk herhangi bir darbeye maruz kaldı mı, ya da düşürdünüz mü?

hayır,masa üstünde hep,dün gece çalışıyordu,bugun hiç tık yok,garanti konusu ise,sanırım kutuyu falan attım,bulamadım açıkcası
Güvenli çıkarma ikonunu kullanmadan direk çekip çıkardığınız oldu mu? Hard diskler mekanik disklerdir. Aktif dönerken, ani çıkarmalar sonucu bozulabilir.

Hocam diski kutudan çıkarıp SATA üzerinden bağlamayı deneyin eğe olmazsa çalışır halde söküldüğü için disk çizilmiş veya iğnesinde sorun oluşmuş olabilir tamiride zordur belki de imkansizdır bilginize.

Hocam diski kutudan çıkarıp SATA üzerinden bağlamayı deneyin eğe olmazsa çalışır halde söküldüğü için disk çizilmiş veya iğnesinde sorun oluşmuş olabilir tamiride zordur belki de imkansizdır bilginize.
Hocam sorun USB portundan da olabilir. Yazılan veri miktarı artınca bazen USB'den gelen güç yetmeyebilir. Mesela benim 5 TB'lık İntenso'm kasanın ön panelinde (USB 2.0) çalışmıyor. Ama anakarta (o da USB 2.0) taktığımda çalışıyor. Sonuçta HDD'ler USB 3.0 bant genişliğinde tasarlanıyor ve 3.0 portundan daha fazla enerji geliyor.

Konu sahibi forumdaşım, başka bir bilgisayarda vs. denediniz mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı