INTERNAL_POWER_ERROR mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Zinederon

Kilopat
Yer
Ordu, Fatsa
Daha fazla  
Merhaba, dün akşam Valorant oynuyordum ve çıktığımda daha önce 4 kere daha yaşadığım oyundan çıkınca bilgisayarın donuk kalması problemini yaşadım yani sadece fare imlecini hareket ettirebiliyordum ama tıkladığım hiçbir şey çalışmıyor. Laptop un kapağını kapatıp açtığımda da tamamen siyah bir ekran geliyor ve yine sadece fare imleci gözüküyor. Normalde 30 dakika sürerdi ama bu sefer 2-3 saat açık kalmasının sonucunda inanılmaz bir fan sesi çıkarak mabi ekran verdi ve her zamanki gibi açıldı. Amaa bu süre zaman geçtikçe artıyor, ve çözümünü anlatırsanız sevinirim. Yakında format atacağım. Laptop özellikleri ve minidump doyasını aşağıya koyuyorum.

ASUS X555LN: NVIDIA GeForce 840M, Intel i5 4120u, 4x2 8 GB DDR3 RAM ve 1TB HDD

Minidump dosyası: 101421-53875-01.dmp
?

Wi-Fi sürücülerini güncelle.
Muhtemelen laptopun kapağını açıp kapattığında güç yönetiminde sıkıntı çıkıyor ve bu hataya düşürüyor.
Seni bekliyordum etiketleyecektim adın aklıma gelmedi. Teşekkürler Wi-fi sürücülerimi nasıl güncelleyebilirim ve güncellemem sorunu çözer mi?

Sorunu tek başına çözeceğini zannetmem.

Model adını aratabilirsin, ya da bana Donanım Kimliği verebilirsin :)

Verirsen sürücünü bulurum.

Cihazı boşa aldığında mı veriyor bu hatayı? Uyku modu gibi.

Eğer öyleyse o anda güç yönetiminde sıkıntı çıktığı için hata veriyor.

Aynı hatayı ben de aldım, Enes hocam bana Fast Boot kapatmamı tavsiye etmişti.
İstersen sen de bu özelliği kapat, belki etkili olur.

Artı -1 Eksi
Cihazı boşa aldığında mı veriyor bu hatayı? Uyku modu gibi.

Eğer öyleyse o anda güç yönetiminde sıkıntı çıktığı için hata veriyor.
Evet oyunu kapatmadan bir yere gidiyorum 40 dakika sonra geldiğimde oyun çalışıyor ama oyundan çıktığım zaman böyle oluyor.
Edit: Ekran kendini uykuya almış oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı