Internet 3-4 dakikada bir 40 saniyeliğine gitmesi

TYP4CKK

Hectopat
Daha fazla  
Uzun zamandır Superonline ınternet kullanıyordum, hiçbir sıkıntısını da görmedim şu zamana kadar. Ancak ortalama 1 hafta önce ınternetimiz gitti ve her 15-20 saniyede bir gelip geldiği gibi geri gidiyordu. Bugün de Türk Telekom'a geçtim. Yeni bir modem getirildi bağlantımız kuruldu vs. ardından kurulumcu gitti denemeye koyuldum, kullanırken bir anda bağlantı kesildi biraz bekleyince geri geldi. Her 3-4 dakikada bir ınternet ışığı sönüp 30-40 saniye içerisinde geri geliyor sebebini bilen varsa cevap verebilir mi? Yeni modem: Zxhn H168A V 2.0.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de var. TTNET fiber kullanıcısııym kesilip duruyor.

Uzun zamandır Superonline ınternet kullanıyordum, hiçbir sıkıntısını da görmedim şu zamana kadar. Ancak ortalama 1 hafta önce ınternetimiz gitti ve her 15-20 saniyede bir gelip geldiği gibi geri gidiyordu. Bugün de Türk Telekom'a geçtim. Yeni bir modem getirildi bağlantımız kuruldu vs. ardından kurulumcu gitti denemeye koyuldum, kullanırken bir anda bağlantı kesildi biraz bekleyince geri geldi. Her 3-4 dakikada bir ınternet ışığı sönüp 30-40 saniye içerisinde geri geliyor sebebini bilen varsa cevap verebilir mi? Yeni modem: Zxhn H168A V 2.0.

Çözümü sırasıyla anlatıyorum.
1-)yeni bir sekme açıp 192.168.1.1 yazıp modem arayüzüne giriyorsunuz.
2-)şifre isteyecektir isim admindir şifreyi siz biliyorsunuz zaten.
3)Ağ ayarları-) DHCP sunucu kiralama süresi 1 gün olarak ayarlıyorsunuz.
4-)uygula dedikten sonra internetiniz kısa bir süreliğine kesilecektir (ayarlar kaydedildiği için)
Sorununuz devam ederse yetkililerle iletişime geçiniz.

Modem arayüzünde öyle bir seçenek bulamadım ZTE modem arayüzü kullanıyorum belki bu modem arayüzünde yoktur.
1599320345934.png

gelişmiş ayarlara tıklayınız

Yeni konular

Geri
Yukarı