İnternet altyapım iyi mi?

Altyapımı bu siteden de sorguladım sonuç bu şekilde çıktı

Bölgenizde VDSL mevcut ve istediğiniz hızı almanız muhtemel.
TurkNet alt yapınızın desteklediği değerleri verebilir.
Alt yapının desteklediği maksimum değerleri veriyor. Tek paketi var.

Yeni bir modem( Tenda V1200 ) alırsam ve VDSL pakete geçersem, SNR değerlerim yükselir mi?

SNR değeri değişikliği için birçok etmen mevcut, modem etkiler mi? Diye sorarsanız, evet diyebilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Download için SNR değeriniz 35Mbps hızını kaldırır gibi. Ama benim anlayamadığım neden upload için hat değerleriniz bu kadar rezalet? Yani upload için bir şey yapılamaz gibi. Bu durumda yine sorunlar yaşayabilirsiniz.

Upload 1Mbps olduğu için olabilir mi sizce ben öyle düşünüyorum.
Zaten pek fazla upload yapmıyorum download önemli benim için.

Bölgeniz de VDSL mevcut ve istediğiniz hızı almanız muhtemel.
TurkNet alt yapınızın desteklediği değerleri verebilir.
Alt yapının desteklediği Max değerleri veriyor. Tek paketi var.

SNR değeri değişikliği birçok etmen mevcut, modem etkiler mi? Diye sorarsanız, evet diyebilir.

Peki sizce santral mesafem nasıl? TurkNet'e geçersem ortalama pingim kaça düşer ve 75 Mbps tam anlamıyla verebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar internet sağlayıcıları kotasız dedikleri paket gerçekten kotasız mı gerçekten bazı kullanıcıların ay sonu hızları düştüğü için sormak istedim inşallah öyle bir sıkıntım olmaz.

Peki gerçekten memnun olduğunuz internet sağlayıcıları nelerdir ve sizler kaç mbps lik internet kullanıyorsunuz.

Arkadaşlar internet sağlayıcıları kotasız dedikleri paket gerçekten kotasız mı gerçekten bazı kullanıcıların ay sonu hızları düştüğü için sormak istedim inşallah öyle bir sıkıntım olmaz

Bazıları İndirme hızını, bazıları GB yani dosya boyut kotası koya biliyorlar. Sözleşme metninde paket içeriği yazıyor okumanız gerekiyor.
Not: TurkNet'de böyle bir sınırlama mevcut değil.

Geri
Yukarı