İnternet altyapım yanlış mı gösteriliyor?

O zaman 2 seçenek var: Ya portunuz arızalı ya da iç tesisatınız ciddi hasarlı.
İç tesisatınızı ankastreden modeme bütün halde çektirirseniz sorun düzelebilir. Eğer düzelmezse portunuz sıkıntılıdır.
Peki port tadilatı mı daha az maliyetli olur yoksa iç tesisat tadilatı mı? Hangisi daha ucuzsa ilk o yola başvurayım.

Saha dolabına uzaklığım NetSpeed'e göre 233 metre. Yaklaşık olarak doğru bir değer. Taş çatlasın 250 metre vardır hocam.

Bu arada NetSpeed'te apartmanımdaki iki farklı dairenin adresiyle test yaptığımda sonuç ikisinde de 63 mbps çıkıyor. Benim dairemde neden 16 bunu anlayamadım.

Bunu nasıl öğrenebilirim / test edebilirim? Ve eğer iç tesisatım problemliyse tekrar yaptırmak bana ne kadara mal olur?
Kablonuzun ek yerlerine bakın, genelde oksitlenmiş oluyor. Siz aynı apartmanda farklı daireyi sorgulayınca boş port var gözüküyor mu? Ekran görüntüsü atın Netspeed'den, hem sizin hem de farklı dairenin.

Hangi firmadan internet alıyorsun?
Hattın şu anki tesisatınla 38Mbps dowloand destekliyor. Santral sonucu 60+ Mbps üstüyse, kabloları değişmen gerekecek.

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki port tadilatı mı daha az maliyetli olur yoksa iç tesisat tadilatı mı? Hangisi daha ucuzsa ilk o yola başvurayım.
Port olayı sizlik değil. Kablo değişiminin maliyetini ise emin olmamakla beraber 250 TL civarı.

Kablonuzun ek yerlerine bakın, genelde oksitlenmiş oluyor. Siz aynı apartmanda farklı daireyi sorgulayınca boş port var gözüküyor mu? Ekran görüntüsü atın Netspeed'den, hem sizin hem de farklı dairenin.
Hayır hocam şimdiye kadar baktıklarım hep port dolu olarak göründü. Apartmanımda hangi dairenin boş olduğunu bilmiyorum maalesef. O yüzden o daireyi sorgulatmam port dolu mu boş mu diye kontrol etmem mümkün değil.

1645998037085.png

Bu diğer dairelerin sonucu.

1645998055791.png

Bu da benim sonucum.

Hayır hocam şimdiye kadar baktıklarım hep port dolu olarak göründü. Apartmanımda hangi dairenin boş olduğunu bilmiyorum maalesef. O yüzden o daireyi sorgulatmam port dolu mu boş mu diye kontrol etmem mümkün değil.

Eki Görüntüle 1318294
Bu diğer dairelerin sonucu.

Eki Görüntüle 1318295
Bu da benim sonucum.
Tamam, muhtemelen bu sistemsel hata. Siz kablo işini çözün, elektrikçiler yapıyor.
Kabloyu kendiniz alın. Nexans, Ugreen marka cat6 alın, elektrikçi sadece işçilik alsın. Ama önce kabloları kontrol edin/ettirin.

Türk Telekom:') santral sonucu derken onu nasıl öğreneceğim?

Müşteri hizmetlerini arayıp hızını 50Mbps'lik bir pakete çıkarmalarını isteyebilirsin.
Veya gamer 50Mbps paketine geçmek istiyorum diyebilirsin.
Port olup olmaması şu an seni ilgilendirmez, çünkü portun var ve kullanıyorsun.
Mh hızınız yetmiyor derse, bina içi kablolarımın yenilenmesini istiyorum elit hizmet istiyorum diyebilirsin.

Tamam, muhtemelen bu sistemsel hata. Siz kablo işini çözün, elektrikçiler yapıyor.
Kabloyu kendiniz alın. Nexans, Ugreen marka cat6 alın, elektrikçi sadece işçilik alsın. Ama önce kabloları kontrol edin/ettirin.
Tamamdır hocam çok teşekkür ederim. Yarın bir de Türk Telekom'u arayıp onlara bahsedeceğim durumdan.

Müşteri hizmetlerini arayıp hızını 50Mbps'lik bir pakete çıkarmalarını isteyebilirsin.
Veya gamer 50Mbps paketine geçmek istiyorum diyebilirsin.
Port olup olmaması şu an seni ilgilendirmez, çünkü portun var ve kullanıyorsun.
Mh hızınız yetmiyor derse, bina içi kablolarımın yenilenmesini istiyorum elit hizmet istiyorum diyebilirsin.
Yarın aradığımda dediğiniz şeyden de bahsedeceğim. Çok teşekkürler.

Geri
Yukarı