Internet altyapısı olmadığı durumda ne yapılır?

Erkangms35

Hectopat
Daha fazla  
Oturduğum bina kentsel dönüşümle yenilendi o yüzden internet altyapım falan yok. Defalarca 4 aydir oturuyorum 4 aydır defalarca BTK, cimer, Türk Telekom, Superonline herkesi aradım sordum ama yok. Kimse bir şey yapmıyor. Apartmanın 2 3 metre ilersinde Türk Telekom'un yer altı kapağı var ben 137 numarada oturuyorum 139 numara yanı evimin direk yanında altyapı var. Anlamıyorum neden getirmiyorlar anlamıyorum. Superbox kullanıyorum idarelik 10 Mbps'lik paketi 130 lira ama 2 Mbps hız alıyorum ve azıcık teknolojiyle aram iyi 2MBps göre 130 lira bence aşırııı fazla bulunduğum yerde Turkcell vs hatlar çekmedigi halde ne yapabilirim? Benimle ayni durumu yaşayan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kablosuz İnternet veya uydudan İnternete bakacaksın. Telekom özelleştirilmeseydi bir dilekçeye bakardı işin. Değil 2 metre, 20 km'ye hat döşerdi devlet.

Uydudan internet fikri aklıma geldi ama aşırı pahalı maddi yetersizliklerden onu alamam biraz araştırma yaptım 250 liradan başlıyor cidden ülkede teknoloji 0 bir altyapı döşeyemiyorler.
Aramak yerine Turk Telekom müdürlüğüne gitmenizi tavsiye ederim. Müşteri hizmetleri pek bir şey bilmiyor. Benim de sokağımda fiber var ama ben 5 Mbps internet kullanıyorum. Gerekçeleri ise yeni bina olmaları. Yani fiber istiyorsam binamı yıkıp tekrar yapmalıyım.
Şöyle diyim sana ben taşınmadan once 1985 de yapılan 5 katlı bir binada oturuyordum ve superonline nin fiber altyapisi vardi 25 mbps hiz aliyordum 5 6 sene kullanmdim cok memmundum bence birazda mahallenin gelişmişlik seviyesine göre yapıyorlar 🤔

Müteahite söylerseniz türk telekom altyapısı gelir ve getirtmek zorunda. Zaten türk telekom yakın zamanda tüm istanbula altyapı döşeme sözü verdi. Ne kadar tutar bilinmez ama yan binadan idarelik hat çekebilirsin.

Izmır 😔 müteahit takmıyor cahil insan olunca takmıyor. İnternet ne diyecek neredeyse.
Açıklık getireyim konuya Turkcell bir adamlık yapıp madur olmamak için tahhadüt cezası, almayacaklarini söyledi iptal ettim Superbox'ı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oturduğum bina kentsel dönüşümle yenilendi o yüzden internet altyapım falan yok. Defalarca 4 aydir oturuyorum 4 aydır defalarca BTK, cimer, Türk Telekom, Superonline herkesi aradım sordum ama yok. Kimse bir şey yapmıyor. Apartmanın 2 3 metre ilersinde Türk Telekom'un yer altı kapağı var ben 137 numarada oturuyorum 139 numara yanı evimin direk yanında altyapı var. Anlamıyorum neden getirmiyorlar anlamıyorum. Superbox kullanıyorum idarelik 10 Mbps'lik paketi 130 lira ama 2 Mbps hız alıyorum ve azıcık teknolojiyle aram iyi 2MBps göre 130 lira bence aşırııı fazla bulunduğum yerde Turkcell vs hatlar çekmedigi halde ne yapabilirim? Benimle ayni durumu yaşayan var mı?
Altyapı işleri öyle sandığın kadar hızlı işleyen şeyler değil bölge müdürlüğüne gidip konuşucaksın altyapı talebinde bulunurken yan binanın internetinin olduğu söyleyeceksin binanızda sanıyorumki telefon kutusu v.sde yok onlarıda belirticeksin ve şansın
Varsa yıl içerisindeki projelendirmelere dahil olucaksın ki şimdi başvurursan bile 2 3 veya 4. Çeyreklerinde değerlendirmeye alırlar. TT 1 yılı 4 e böler 1 2 3 4. Çeyrek olarak senin projen 3. Çeyreğe planlanmışsa sittin sene 3. Çeyrekten önce getirtemezsin. Uzun lafın kısası bölge müdürlüğüne gidip 6 7 ay çaylarını kahvelerini iç güzel muhabbetini kur. Her ay git kendini hatırlat adamlar çok yoğun çalıştıkları için kaçırabilirler seni

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı