İnternet Altyapısı Olmayan Binaya İnternet Bağlatma

etelu21200

Hectopat
Herkese merhaba, geçen hafta yeni bir binaya taşındım. Bina yeni yapıldığı için Turk Telekom alt yapısı yokmuş. Müdürlüğe gittim dilekce verdim sonra biraz araştırdım alt yapının gelmesi aylar hatta yıllar sürebiliyormuş. Aylarca internetsiz duramayacagim icin yeni cozumler aramaya başladım. Bir arkadaşım interneti çanak üzerinden sağlıyor çatıya 2 anteni olan ufak bir şey takmışlar interneti oradan sağlıyor. Binamda internet alt yapisi olmadan ben de bu şekilde internet kullanabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet, kullanabilirsiniz. Lakin uydu interneti içinde belli ücretler var. Genellikle çok pahalı oluyorlar. İnternette uydu üzerinden bağlanılıyor.

Hat olması önemli değil git köyüne istersen dağda kur çanağını internete gir istersen evinde çanağını kur internete gir.

Evet, kullanabilirsiniz. Lakin uydu interneti içinde belli ücretler var. Genellikle çok pahalı oluyorlar. İnternette uydu üzerinden bağlanılıyor.

Hat olması önemli değil git köyüne istersen dağda kur çanağını internete gir istersen evinde çanağını kur internete gir.
Uydu interneti demiyor wifi alici o çanak dediği hani varya 50 km menzilliler

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı