İnternet altyapısı yok

maykıll

Hectopat
Makaleler
3
Yeni bir binaya taşındık ve bina yeni yapıldığı için hiçbir internet sağlayıcısının altyapısı yok.

Daha hızlı altyapı nasıl getirtebilirim?
Veya tahminen ne kadar sürede gelebilir?

Önceden böyle bir sorun yaşayan varsa nasıl hallettiniz?

Türk Telekom magnet almayı düşünüyorum aylık kaç GB yeter tahminen?
Sadece internet e girelim yeter bizim için, çekme gücü vs. nasıldır?
Evime baz istasyonu çok yakın onun da yararı olur mu?
Magnet alınca ek olarak modem de alıyor muyuz?

Selamlar kardeşim. Altyapı getirme konusu çok büyük problem bu konuda biraz canın sıkılacak maalesef ki. Zor yani bölgede çok fazla talep olması gerekiyor ki bir çalışma başlatmak akıllarına gelsin... Tavsiyem bölgedeki sitedeki artık neyse tanışabildiğin kadar fazla insanla tanışıp TurkNet sitesinden GigaFiber istiyorum formunu doldurtman. Onun dışında Türk Telekom'a da dilekçe yazabilirsin ama bir işe yarayacağını düşünmüyorum.

Diğer soruna gelirsek interneti sınırsız alma imkanın varsa o şekilde al kotalı sıkıntı olabilir, bütçen yetiyorsa sınırsız al derim. Çekme gücü cep telefonundan bir tık daha iyi olacaktır telefonun ne kadar çekiyorsa o da o kadar çeker şeklinde düşünebilirsin. Magnet alınca zaten cihazla birlikte geliyor.

Taşınabilir bir 4.5G internet alabilirsiniz mantıklı lakin aylık kaç GB yeteceği size bağlı bir durum herkese göre değişiklikler gösterebilir. Örneğin size aylık 100 GB rahatlıkla yetiyorken bana yetmeyebilir gibi. İnternette baktım 200 GB olanı 475TL'miş. Bundan başlayıp eğer yetersiz gelirse daha üst paketlere çıkabilirsiniz. Çekim gücü yine oturduğunuz bölgeye göre değişiklik gösterebilir burada size verebileceğim en iyi tavsiye telefonunuzda kullandığınız operatörün bölgede çekim gücü yüksek ise o operatörün 4.5G internetini tavsiye edebilirsiniz. Ayrıca evet baz istasyonuna yakın olmanızda ayrı bir güzel durum.

Modemide siz almıyorsunuz sağlayıcı tarafından size veriyorlar. Sözleşme bitiminde, iptal etme durumunda ya da devir halinde modemi iade ediyorsunuz.

Yazılanlar için teşekkür ederim.
Başvuru için bekleyeceğiz mecbur... Umarım gelir

Ya da olmazsa internet tarifesini değiştireceğim 30 40 GB yeter gibi 🤫😂

Yazılanlar için teşekkür ederim.
Başvuru için bekleyeceğiz mecbur... Umarım gelir

Ya da olmazsa internet tarifesini değiştireceğim 30 40 GB yeter gibi 🤫😂
Yani eğer evden çalışmıyorsanız, sürekli vaktiniz evde geçmiyorsa tarife değişikliği mantıklı olabilir, o şekilde idare edip gerekli yerlere sürekli bildirimde bulunulursa, etraftaki insanlarla tanışılıp yakınlık kurulup bu formlar doldurtulursa ileriye dönük olarak herkesin faydasına bi iş yapılmış olur. Aynı zamanda daha kaliteli bir hizmetin gelmesine vesile olmuş olursunuz. Onun dışındaki bütün alternatifler gereksiz uğraş olur. Bir de anlamıyorum bu müteahhitleri, bina yapılıyor, internet altyapısı yok, bu nasıl sorumsuzluk ya. İnternetsiz yaşanılamayan şu devirde, nasıl olmaz kardeşim nasıl nasıl?

Yani eğer evden çalışmıyorsanız, sürekli vaktiniz evde geçmiyorsa tarife değişikliği mantıklı olabilir, o şekilde idare edip gerekli yerlere sürekli bildirimde bulunulursa, etraftaki insanlarla tanışılıp yakınlık kurulup bu formlar doldurtulursa ileriye dönük olarak herkesin faydasına bi iş yapılmış olur. Aynı zamanda daha kaliteli bir hizmetin gelmesine vesile olmuş olursunuz. Onun dışındaki bütün alternatifler gereksiz uğraş olur. Bir de anlamıyorum bu müteahhitleri, bina yapılıyor, internet altyapısı yok, bu nasıl sorumsuzluk ya. İnternetsiz yaşanılamayan şu devirde, nasıl olmaz kardeşim nasıl nasıl?
Çanak internet diye bir şey varmış o nasıl olur hocam?

Hocam hem TÜRKCELL hem TÜRKTELEKOM firmasına binada bir kaç kişi ile birlikte (kalabalık olsa daha kolay olur) dilekçe bırakın illaki birisi altyapı çekecektir. Ne kadar çok müşteri o kadar ilgilerini çeker.

Hocam hem Turkcell hem Türk Telekom firmasına binada birkaç kişi ile birlikte (kalabalık olsa daha kolay olur) dilekçe bırakın illaki birisi altyapı çekecektir. Ne kadar çok müşteri o kadar ilgilerini çeker.

Bunu yapacağına, TurkNet'in GigaFiber istiyorum formunu doldurtsa daha iyi hocam. Zaten kimse uğraşmak istemeyecektir dilekçeyle vs. formu doldurtmak çok daha kolay olur herkes için, hatta bizzat @maykıll siz komşularınızın ayağına kadar gidip onların telefon numaraları vasıtasıyla formu doldurtursanız daha iyi olur. Buyurun form:

@maykıll Adam topla dilekçe ver diyenler sallıyor. Kim takıyor dilekçeyi. TT il müdürlüğü var, planlama birimiyle görüşeceksin. Oradaki kişiler proje çizip onaya gönderiyor. Bütçe uygun bulunursa onaylanır.

@maykıll Adam topla dilekçe ver diyenler sallıyor. Kim takıyor dilekçeyi. TT il müdürlüğü var, planlama birimiyle görüşeceksin. Oradaki kişiler proje çizip onaya gönderiyor. Bütçe uygun bulunursa onaylanır.

Güzel kardeşim Telekom sence 1 kişi için altyapı mı çeker? Bu adamlar para kazanmayacağı yere altyapı falan çekmiyorlar. Senin verdiğin dilekçe zaten planlama birimine gidiyor planlama birimi diyor ki burada müşteri var buraya altyapı çekelim diyor :)

Geri
Yukarı