İnternet ani ping artışı

OpCAT

Hectopat
Merhaba, oyun oynarken ani ping artışı yaşıyordum ve bu durum beni her geçen gün daha da fazla rahatsız etmeye başladı. İnternette azıcık bir araştırma yaptıktan sonra problemin kaynağını bulmak için şöyle bir yöntem buldum:

dgfd.png

Burada yazılanları CMD'yi açıp yazdım ve oyunu oynadığım süre boyunca hep açık tuttum. Ani ping artışı gerçekleştiği zaman hiç beklemeden oyunu ve komutları kapattım. İkisinde de ping artışı görülüyordu.

unknown.png

Screenshot_1.jpg

Fakat olayı çözmüş bile olsam ne yapacağıma dair hiçbir fikrim yok, bana yardımcı olur musunuz ?

Kablosuz internet kullanımlarında ani ping artışı olması normal kablolu kullanıma geçmenizi tavsiye ederim. Evde tek başına yaşasanız ve telefon falan hiçbir şey bağlı değil sadece bilgisayar bağlı olsa bile sinyalde bazen dalgalanma veya çevre faktörlerden oluşan parazitlerden dolayı ping olabilir.

Kablosuz internet kullanımlarında ani ping artışı olması normal kablolu kullanıma geçmenizi tavsiye ederim. Evde tek başına yaşasanız ve telefon falan hiçbir şey bağlı değil sadece bilgisayar bağlı olsa bile sinyalde bazen dalgalanma veya çevre faktörlerden oluşan parazitlerden dolayı ping olabilir.

Maalesef kabloluya geçebileceğimi sanmıyorum. Ani ping artışları normal olsa bile bu kadar büyük bir artış da normal mi? Başka yapabileceğim bir şey var mı çözmek için?

Maalesef kabloluya geçebileceğimi sanmıyorum. Ani ping artışları normal olsa bile bu kadar büyük bir artış da normal mi? Başka yapabileceğim bir şey var mı çözmek için?

Evde başka cihazlarda bağlıysa normal çözüm için işe yarar mı tam emin değilim ama;
Sinyal gücü daha fazla olan bir modem alınabilir,
Mevcut modeminizin antenleri tak çıkar şeklinde ise daha uzun ve sinyalı daha fazla yayıcak anten alınabilir,
Bilgisayarınıza modemden gelen sinyalleri daha fazla toplayacak adaptör alınabilir.

Dediğim gibi emin değilim ama kesin çözüm kablo ile bağlanmak gibi gözüküyor.

Şu adresi internete yazıp modem ayarlarına girmelisin.192.168.1.1. gelen sayfada kullanıcı adı şifre falan ister. Kullanıcı adı genellikle admin, şifre ise internet sağlayıcıları isimleri TTNET Türk Telekom vs. her modemin arayüzü farklı oluyor. Orada gelişmiş kablosuz bağlantı ayarlarında, karışık bilmem ne b/g/n var onu sadece g ye aldığımda düzelmişti. Bunu deneyebilirsin.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı