İnternet aniden yavaşladı

Chifu

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bu sabah bilgisayarımı açtığımda fark ettim, acelem vardı ve GitHub'dan bir Repo'ya girmeye çalışmıştım fakat zar zor açıldı. Brave tarayıcı kullanıyorum, Edge ile denedim ve aynı sonuç.

İnternet hız testi yaptım normalde 170'e fırlayıp 105-111 arasında duran internet resmen oflayarak 103'e çıktı bu sefer. hız testi (Millenicom Superonline 100Mbps paket)

Siteler birkaç saniyede açılırken 10+ saniyede açılır oldu. Telegram'a zar zor girebilir hale geldim...

Steam'den bir şey indirmeye çalışırken 1.2MB ile indirdi. Telefonda PUBG indirmeye çalıştım yine çok yavaş.

(wifi usb'sinin takıldığı yeri değiştirdim, 2 kere yeniden başlattım, modemi ve router'ı yeniden başlattım ama aynı)

Son düzenleme:
Bu sabah bilgisayarımı açtığımda fark ettim, acelem vardı ve GitHub'dan bir Repo'ya girmeye çalışmıştım fakat zar zor açıldı. Brave tarayıcı kullanıyorum, Edge ile denedim ve aynı sonuç.

İnternet hız testi yaptım normalde 170'e fırlayıp 105-111 arasında duran internet resmen oflayarak 103'e çıktı bu sefer. hız testi (Millenicom Superonline 100Mbps paket)

Siteler birkaç saniyede açılırken 10+ saniyede açılır oldu. Telegram'a zar zor girebilir hale geldim...

Steam'den bir şey indirmeye çalışırken 1.2MB ile indirdi. Telefonda PUBG indirmeye çalıştım yine çok yavaş.

Gerçekten çok garip 100Mbps ile nasıl 1.2MB indiriyor aklım almıyor bence direkt müşteri servisini arayın.

Gerçekten çok garip 100Mbps ile nasıl 1.2MB indiriyor aklım almıyor bence direkt müşteri servisini arayın.
Müşteri hizmetlerine yazdım, kablolu test etmemi istedi ve düzgün çalışınca sorun yok deyip kesip attı... Modemin de 5G'si bozuk router'ın da, 2.4G yine 6.1mb verebiliyor neyse ki.

-------------------

Çözüldü.

Millenicom'un WhatsApp üzerinden muhteşem çözüm önerisinden sonra internet kendi kendine düzeldi, IDM 12~mb ile indiriyor artık(telefon da düzeldi) steam de düzeldi.

Millenicom'un çözümü kablolu bağlantıydı fakat her cihaz kabloyla bağlanamayacağı için anlamsız buldum.

Son düzenleme:
Müşteri hizmetlerine yazdım, kablolu test etmemi istedi ve düzgün çalışınca sorun yok deyip kesip attı... Modemin de 5G'si bozuk Router'ın da, 2.4G yine 6.1MB verebiliyor neyse ki.

-------------------

Çözüldü.

Millenicom'un WhatsApp üzerinden muhteşem çözüm önerisinden sonra internet kendi kendine düzeldi, IDM 12~mb ile indiriyor artık(telefon da düzeldi) Steam de düzeldi.

Millenicom'un çözümü kablolu bağlantıydı fakat her cihaz kabloyla bağlanamayacağı için anlamsız buldum.

Sunucularda falan sıkıntı oluştu o zaman demek ki, çünkü kendiliğinden düzelmesinde farklı bir sorun bulamıyorum yani herhangi bir şey bozulsa kendiliğinden düzelir miydi? Hayır. O yüzden bilemiyorum ama yine de sorunun çözüldüğüne sevindim.

Sunucularda falan sıkıntı oluştu o zaman demek ki, çünkü kendiliğinden düzelmesinde farklı bir sorun bulamıyorum yani herhangi bir şey bozulsa kendiliğinden düzelir miydi? Hayır. O yüzden bilemiyorum ama yine de sorunun çözüldüğüne sevindim.
Şimdi de Minecraft çok yavaş indiriyor fikriniz var mı? Diğer şeyler normal.

Şimdi de Minecraft çok yavaş indiriyor fikriniz var mı? Diğer şeyler normal.

İndiriyor mu yoksa yavaş mı giriyor, eğer yavaş giriyorsa normal sisteminizdendir indirmeden bahsediyorsanız o zaman internetinizde dalgalanma oluyor nedenini ben de bilmiyorum bence yeni konu açın ve indirmelerinizin ara ara yavaşladığını ara ara ise normal olduğunu söyleyin.

Geri
Yukarı