İnternet ara ara kesiliyor

FerreroRoche13

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar,

Aşağıda bahsedeceğim durum size biraz saçma gelebilir ancak bu durumu gerçekten yaşamaktayım ve aklıma gelen her şeyi denedim ancak bir çözüm bulamadım. Konuyla ilgili her türlü bilgiye açığım çünkü işin içinden çıkamıyorum.

İnternetim bazen asansör çalıştığında bazen ise kendiliğinden kesiliyor. Bu durumu bazen bağdaştırıcılardan etkinleştir/devre dışı bırak yaparak çözüyorum bazen ise modemde internet ışığı kırmızıya dönüyor bu sebeple modemi resetleyip etkinleştir/devre dışı yapmam gerekiyor.

Konuyla ilgili olarak yapmış olduğum hareketler aşağıdaki gibidir;
Access Point'i aradan kaldırarak ana modemden direk CAT6 kablo ile masaüstü bilgisayara kablo çektim. ( 2 farklı kablo ile denedim )
Statik IP kullandım.
Modemin prizini değiştirdim. ( 2 farklı priz ile denedim )
Alt kutuda çakılan kabloları kontrol ettim.
DNS'i otomatik olarak ve manuel olarak kullandım.
Bilgisayarıma format attım.

Daha önceden bu binada aynı altyapıda internet kullanırken böyle bir sorunum yoktu. Uzun yıllar sonra evime döndüğümde ise böyle bir sorunla karşılaştım. İnternet üzerinden emek vererek yaptığım şeyler bir anda kayboluyor bu da insanı hayattan soğutuyor. Gerçekten kafayı yemek üzereyim yardımcı olursanız çok sevinirim. En ufak bilgi bile sorunu çözüme götürebilir. O yüzden fikirlerinizi bekliyorum. Çünkü tükenmiş durumdayım aramış olduğum ustalarda durumu duyunca gelmiyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Asansör, elektrik akımı çektiğinde sanırım DSL kablonuzda parazitlenmeler yapıp internetinizi kesiyor. Bunun tek çözümü de ankastre kutudaki kabloyu bir şekilde asansörden uzak tutarak eve kadar çekmeniz olacak. Başka türlü imkansız aşamazsınız.

Asansör, elektrik akımı çektiğinde sanırım DSL kablonuzda parazitlenmeler yapıp internetinizi kesiyor. Bunun tek çözümü de ankastre kutudaki kabloyu bir şekilde asansörden uzak tutarak eve kadar çekmeniz olacak. Başka türlü imkansız aşamazsınız.

Öncelikle cevabınız için çok teşekkürler ederim, asansör ile ankastre kutusunun arasında ciddi bir mesafe var. Ayrıca özel olarak cat6 kabloyla evin dışından uydu kablolarının olduğu yerden daireye kadar kablo çekildi. Bu bilgilere rağmen yine çekmemin çözüm olacağını düşünüyorsanız deneyeceğim.

Öncelikle cevabınız için çok teşekkürler ederim, asansör ile ankastre kutusunun arasında ciddi bir mesafe var. Ayrıca özel olarak cat6 kabloyla evin dışından uydu kablolarının olduğu yerden daireye kadar kablo çekildi. Bu bilgilere rağmen yine çekmemin çözüm olacağını düşünüyorsanız deneyeceğim.
Yeterince uzak mı hocam? Asansöre asla yakın bile olmamalı.

Benim sorunumun tıpatıp aynısı ve 2016'dan beri çekiyorum bu saçma olayı; fiber gelir diye hiç uğraşmadım fakat ne o geldi ne de stabil olan internetim son 2 haftadır stabilitesini koruyabildi...
Şimdi bekliyorum belki eski stabilitesine döner diye fakat sokaktaki kutuyla uğraştıkları için bu durumda olduğumu biliyorum ama yardım isteyemiyorum çünkü direkt iç tesisata suç atılacak ve bana 100₺ kitlenecek. Fiber gelmiş olsaydı işimiz çok daha rahat olabilirdi...

a
Benim sorunumun tıpatıp aynısı ve 2016'dan beri çekiyorum bu saçma olayı; fiber gelir diye hiç uğraşmadım fakat ne o geldi ne de stabil olan internetim son 2 haftadır stabilitesini koruyabildi...
Şimdi bekliyorum belki eski stabilitesine döner diye fakat sokaktaki kutuyla uğraştıkları için bu durumda olduğumu biliyorum ama yardım isteyemiyorum çünkü direkt iç tesisata suç atılacak ve bana 100₺ kitlenecek. Fiber gelmiş olsaydı işimiz çok daha rahat olabilirdi...
Fiber gelse ne olacak hocam? Daha yükleme hızına abansanız pinginiz ağlıyor. Hız profilleri yüzünden fiber kullanıcıları VDSL'den daha berbat hizmet alıyor. Ülkemizin fiberi bile iyi değil. Hangi konuda iyiysek sanki...

Yeterince uzak mı hocam? Asansöre asla yakın bile olmamalı.
Asansör ile kutu arasında 10 metre felan var ayrıca kablo binanın dışından bizim kata gelmekte.
Bendeki bu sorun fiber altyapısı geldikten sonra oluşan bir durum.
a

Fiber gelse ne olacak hocam? Daha yükleme hızına abansanız pinginiz ağlıyor. Hız profilleri yüzünden fiber kullanıcıları VDSL'den daha berbat hizmet alıyor. Ülkemizin fiberi bile iyi değil. Hangi konuda iyiysek sanki...
Hocam girme o konuya çıkamayız :)
Benim sorunum çok büyük bir ihtimalle iç tesisatta diğer arkadaşın de dediği gibi büyük ihtimalle akım ile ilgili bir şey ama günümüzde servis ücretleri çok pahalı emin olmadan çağırmak istemiyorum :)

Yeni konular

Geri
Yukarı