İnternet aralıklı olarak yavaşlıyor

KillVerine

Hectopat
Arkadaşlar 2 gündür internetim çok kötü bir durumda. Olayı şöyle anlatayım: Aralıklı olarak internetim aşırı yavaşlıyor. YouTube, Technopat vs. hiçbir siteye erişemiyorum. Sıkıntı Android, iOS ve PC'de var (yani tüm cihazlarımda). Wi-Fi kaynaklı bir sorun olduğunu sanmıyorum çünkü modem PC'ye kablo ile bağlı.
Türk Telekom'u aradığımda internetimin paketim dahilinde verildiğini ve hiçbir sıkıntı olmadığını söylediler. Valorant'ta sabit 1100 ms alıyorum. İşin acayip kısmı ise modemin üzerinden Wi-Fi özelliğini kapatıp sadece PC ile kullandığımda internetim düzeliyor ve ms, 25'lere düşüyor.

Not: Wi-Fi ile bağlı cihazların hiçbirinde download yapmıyorum.
Not 2: Modem arayüzüne giriş yaparken şu uyarı ekrana çıkıyor: "Şu anda başka bir cihaz bağlı" uyarısı alıyorum.
Sizce biri benim internetimi izinsiz kullanıyor olabilir mi?

Merhaba öncelikle her şey download değildir upload da önemli örneğin evindeki kimse download yapmasa ama örneğin: Instagram'dan biriyle yazışıyor olsa bu yine senin pingini artırır.

Not: Bende Türk Telekom kullanıyorum ve aynı sorun bendede yaşandı 3 gün öyle idare ettikten sonra düzeldi

Not 2: Belki

Bende bir süredir ping sorunu yaşıyorum Türk Telekom'da zaten Türk Telekom'u hiç sevmiyorum çok pişmanım ama son günlerde hele arada sırada ping 800-1.100 oluyor şöyle 3-5 dakika bazen 30 dakika.

Merhaba öncelikle her şey download değildir upload da önemli örneğin evindeki kimse download yapmasa ama örneğin: Instagram'dan biriyle yazışıyor olsa bu yine senin pingini artırır.

Not: Bende Türk Telekom kullanıyorum ve aynı sorun bendede yaşandı 3 gün öyle idare ettikten sonra düzeldi

Not 2: Belki
İnternet öyle bir haldeki mesaj atmaya bile izin vermiyor.

Sorun modemde olabilir. Mümkünse farklı bir modem ile test edin.
Modemde problem çıkmazsa bina içi internet kablolarını kontrol ettirebilirsiniz.

Sorunu buldum arkadaşlar, resimdekinin aynısı bir sinyal güçlendiricim vardı. Bu aygıtı 5 yıl dır kullanıyorum ve artık bozulmuş. Tüm internet gücünü içine hapsedip dışarıya hiç güç vermiyor. Kullanmayı bıraktım.

Dosya Ekleri

• 20210813_115855.jpg
    20210813_115855.jpg
    19,7 KB · Görüntüleme: 28

Yeni konular

Geri
Yukarı