İnternet aşırı yavaş

Arkadaşlar normalde saniyede 2 MB indirir iken bugün 94 KB indiriyor. Sebebini bilmediğim bir yavaşlık var ne yapmalıyım?
Bu tarz sorunu iki üç kez yaşadım, müşteri hizmetlerini arayıp normalin çok altında olduğunu söylersen ilgileniyorlar. Üstelik ürünle doğrudan uğraşmanıza gerek yok. Ne yapıyorlarsa artık bilmiyorum, ordan işlem yapıp hallediyorlar.

Tek çözüm format, en iyisini ben bilirim, her gün format atıyorum internet aşırı hızlanıyor. Format gibisi yok. Recep Baltaş'ı falan hep ben eğittim zaten. Formatı öğrettim çocuk yürüdü gitti. Şu an sitesi bile var. Hep benim sayemde. Format çok önemli. Format atacaksın, olmazsa driver güncelleyeceksin. Olmazsa gel tanıdık bilgisayarcı var.

Wifi üzerinden mi bağlanıyorsunuz?
Servis sağlayıcınızın müşteri hizmetlerini arayıp bildirirseniz düzeltiyorlar.

(yukarıdaki alıntı gerçek değildir)

Bilgisayarında torrent tarzı bir şey açık mı veya Windows güncelleme yapabilir. Windows tarifeli olarak ayarlıyarak güncellemeleri durdurabilirsin veya yabancı uygulamaları kaldırarak veya internet kullanımını kısıtlayarak internet hızını normale çevirebilisin.

Wifi üzerinden mi bağlanıyorsunuz?
Servis sağlayıcınızın müşteri hizmetlerini arayıp bildirirseniz düzeltiyorlar.

(yukarıdaki alıntı gerçek değildir)
Hayır kablo ile bağlanıyorum.
Bilgisayarında torrent tarzı bir şey açık mı veya Windows güncelleme yapabilir. Windows tarifeli olarak ayarlıyarak güncellemeleri durdurabilirsin veya yabancı uygulamaları kaldırarak veya internet kullanımını kısıtlayarak internet hızını normale çevirebilisin.
Torrent vs. kullanmıyorum. Güncelleme ise yok.
Aradım fakat hız değerleriniz alt yapınıza göre normal falan dedi ben de kapattım.

Az önce internet düzeldi bu arada.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı