İnternet bağlantısı kesiliyor

Krmdmrz

Hectopat
Sürekli olarak internet bağlantım kesiliyor. Yeni sistem topladım ve Ethernet kablosuyla internete bağlanıyorum. Wi-Fi sorunsuz çalışıyor yani internet var telefondan laptoptan kontrol ediyorum. Masaüstünü açıyorum ağa bağlı internet var gösteriyor ama ne Steam ne de Google hiçbir şeye bağlanmıyor. Reset atıyorum bağlanıyor, bir süre sonra tekrar gidiyor, tekrar reset atıyorum. Bazen reset atınca da düzelmiyor iki üç defa baştan başlatıyorum düzeliyor. Sorun ne olabilir? Açılmış konuların neredeyse tamamını okudum Microsoft'un sitesindeki her şeyi de okudum denedim düzelmiyor. Daha 2 gündür kullandığım bilgisayarı sanki bozuk gibi sürekli baştan başlatmak üzüyor.

Modem düzgün bir şekilde kuruldu mu? Otomatik ISS kurulumlarında bu şekilde sorunlar görülebilir bu noktada sorun yok ise Ethernet sürücülerini silip tekrar yükleyin.

Anladığım kadarıyla bilgisayarın hariç diğer telefon tablet veya başka bir PC çalışıyor. Eğer sorun sadece bilgisayarındaysa Windows simgesinin oraya gelip sağ tıkla aygıt yöneticisine gir. Orada bağlantılarla ilgili bir kategori olması lazım bul onu sağ tık yapıp sürücüyü güncelleştir de. Otomatik olarak güncelleştir seç. Ha sorun sadece bilgisayarında değilse modemine reset at.( iğne ile basılıyor ya) bu da sorunu düzeltmediyse internetten modemini güncelle belki eski sürümde kalmıştır.( internetten nasıl güncelleştirilir bakabilirsin. Modemin arkasında ki yazan modeline göre arat.

Sağ alttaki internet simgesi nasıl oluyor bağlantı yok mu yoksa bağlı ama internet yok şeklindemi.

Bağlantı ve internet var gösteriyor. İnternet sitesi açtığımda da DNS sunucusuna ulaşılamıyor tarzı bir mesaj alıyorum. Sorun gideri açıyorum aygıtınızda sorun yok diyor. Birçok DNS ayarı da denedim bir sonuç alamadım. İnternete bazen girip bazen girmiyor olsa anakart sorunlu diyeceğim ama son iki günde +30GB veri de indirdim. İnternete girebildiğim zaman hızım da çok yüksek oluyor.

Sorun sadece bilgisayarda ve tüm sürücülerin son sürümleri kurulu. Mesela şu an bir problem yok ama bu gün yaklaşık 10-15 kere baştan başlattım bunun yüzünden.

Geri
Yukarı