İnternet Bağlantısı Olmasına Rağmen Bazı Sitelere Erişememe Sorunu

ugurgunes95

Hectopat
Bu sabah aylardır kullandığım Wi-Fi ağına bağlandığımda, bazı sitelere ve uygulamalara(Spotify gibi) erişemiyorum. Hatta telefon üzerinden de AppStore'a erişemediğimi fark ettim. Sabahtan beri uğraşıyorum ama çözüm bulamadım. VPN ile kullandığımda sıkıntı yaşamasam da, sürekli VPN kullanmak istemiyorum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.

DNS'yi otomatikten çıkar, manuel girin ve kaydedip çıkın. Sonra yine girin, otomatik yapıp kaydedin.

Bu dediğinizi modem ayarlarından mı yapmam gerekiyor?
Şu adımları izleyebilirsiniz: Denetim Masası > Ağ ve internet > Ağ ve paylaşım merkezi > Kullandığınız internetin ismine tıklayın( Mavi olana) > Özellikler > İnternet Protokolü Sürüm 4'e tıkladıktan sonra özelliklere basın > DNS sunucusunu otomatikten Manuale alın > İnternetten bulduğunuz herhangi bir DNS'yi yazın.

Şu adımları izleyebilirsiniz: Denetim Masası > Ağ ve internet > Ağ ve paylaşım merkezi > Kullandığınız internetin ismine tıklayın( Mavi olana) > Özellikler > İnternet Protokolü Sürüm 4'e tıkladıktan sonra özelliklere basın > DNS sunucusunu otomatikten Manuale alın > İnternetten bulduğunuz herhangi bir DNS'yi yazın.
Bu sorunun oluşma nedeni nedir? Aydınlatabilir misiniz?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı