İnternet bağlantısı sürekli kopuyor

cinoktahan

Hectopat
İnternet bağlantısı sürekli kopuyor. Her dakkada 2 3 kere kopuyor. Format attım. Sonuc değişmedi. Modemi değiştirdim. Yenisi aldım. Fakat yine aynı sonuç. Modemin kablosunu değiştirdim yine sonuç değişmedi. TTNet geldi, ''Ağda sorunun olmadığını'' söyledi. İnternetten araştırdım sorunun kaynağını ama yine çözemedim.

Bağlantı kopunca böyle bir hata kodu veriyor:
Hata kodu: DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET

Lütfen yardım edin..

Güvenlik duvarı ve var ise virüsten korunma programlarından tarayıcınız için olan izinleri tekrar gözden geçirin. İzin listesinde gözükse de tarayıcınızın iznini kaldırıp tekrar el ile ekleme yapınız. Bağlantı koptuğunda modemde ki ışıklardan yanması gereken ve yanmayan ışık varmı ? Splitter kullanıyormusunuz ? Google DNS' mi kullanıyorsunuz ?

Ben askere gitmeden ailemi tembihledim. TTNET'ten gelirlerse modemi kesinlikle değiştirmeyin dedim. Askerden geldim bir baktım evde yeni modem. Adamlar gelip bir cihaz takıp sorun modemden deyip hemen modemi değiştirmeye kalkıyorlar. Halbuki sorun hattan veya TTNET'in sunucularından kaynaklanıyor. Zaten sorun aralıklarla ortaya çıkıyordu. Bazen 3 ay hiç sorunsuz kullanıyordum, bazen de bir dönem oluyordu sürekli kopmaya başlıyordu. Bu zaten sorunun modemden olmadığının ispatı. Hattı değiştirmekle hiç uğraşmadım, uzun süredir sorunsuz kullanıyorum. Demek ki sorun sadece hat ile alakalı değil.
Sizin sorununuza dönecek olursak hattınız sunucuya ne kadar uzak olursa yüksek hızlarda kopma şansınız o kadar olur. SNR Margin değerlerini kontrol edin. Düşükse kopma ihtimaliniz yüksek olur. Ayrıca adil kullanım kotasıyla 3 mbit hıza düştüğünüzde kopma sorunu ortadan kalkıyorsa hattınız kullandığınız hızı kaldırmıyor demektir. Hızınızı düşürmeniz gerekebilir. Ya da TTNET'in size yakın sunucu kurmasını beklemelisiniz.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı