İnternet bağlantısı var ama internete bağlanamıyorum

102035

Kilopat
Makaleler
1
VirtualBox’dan minerlı Windows 8.1’e girmeye çalıştım, disk scan yapıyordu ve uğraşmak istemediğimden sistemi kapadım.

Daha sonrasında direkt olarak internet bağlantısı, ışığı gitti. Modemi yeniden başlattım, internet ışığı yanıyordu ancak internet erişimi yoktu. Klasik connect test sitesine atıyor.

Modemi iki defa resetledim, aynı sorun.
Destek otomatik kontrolde, bot tarafından gerçekleştirilen kontrolde sorun olmadığını belirtti bağlantılarda.

Wi-Fi sekmesinde internet erişimi yok, güvenli ibaresi gözüküyor. İlginçtir Comodo’da halen giden bağlantılar var gözüküyor.

Telefondan da erişemiyorum internete, 3 saattir araştırdım böyle bir sorun yaşayanı görmedim. Complete Internet Repair işe yaramayınca yazılımsal bir sorun olmadığını anladım, desteğe yazdım. Ancak destek çok yavaş yanıt verdiğinden süreci hızlandırmak istedim. Bilgisi olanlar yardımcı olabilirse çok sevinirim, zira planlarım aksadı şu an...

@Murat5038 @24099 Sizlerin de fikrini almak isterim. :)

ISS: TürkNet

Son düzenleme:
TürkNet'e şuan problem yok mu? 1 saat önce falan Türkiye genelinde internet yoktu.

İlk defa bu kadar saçma bir şey yaşıyorum. Üstüne internete erişimim var gözüküyor. :D

Umarım bizden kaynaklı değildir sorun.
Sorun gidericide bu ağın İnternet servis sağlayıcısına oturum açmanız gerekebilir diye tanı konmuş.
Desteğe bilgilendirme yapmalarını rica ettim. Yanıt bekliyorum, Türknet kullanıp erişim sorunu yaşayan varsa, yazarsa sevinirim.

İlk defa bu kadar saçma bir şey yaşıyorum. Üstüne internete erişimim var gözüküyor. :D

Umarım bizden kaynaklı değildir sorun.
Sorun gidericide bu ağın İnternet servis sağlayıcısına oturum açmanız gerekebilir diye tanı konmuş.
Desteğe bilgilendirme yapmalarını rica ettim. Yanıt bekliyorum, Türknet kullanıp erişim sorunu yaşayan varsa, yazarsa sevinirim.
Sorunu nasıl çözdünüz?

Geri
Yukarı