İnternet bağlantısında anormallik

Metin_B

Kilopat
Daha fazla  
2 gün önce akşam işten geldiğimde internetin tamamen gitmiş olduğunu gördüm. Müşteri hizmetlerini arayıp modem arayüzüne girip hızlı kurulum yaptık ancak modem IP adresi almıyordu. Çağrı açıldı ve dün sorun çözüldü mesajı geldi. Şu anda internet yok gözüküyor ancak ben PC'den ağ bağdaştırıcı kısmından manuel IP ve DNS yazarak girebildim,(Ethernet ile, ancak otomatik seçince girilmiyor) ancak Steam ve Epic'e girilmiyor mesela. Telefon ile IP adresi alınamıyor hatsı veriyordu, orada da "gelişmiş" kısmından "statik IP" kısmını doldurup bağlanabildim. Burada da sanki dışarıda bir yerde girilen internet gibi önce "ağda oturum açın" bildirimi geldi oraya tıklayarak bağlantı sağlandı. Yani anormal bir durum var.

Ek olarak, şu anda modem arayüzünden baktığımda bir IP adresi mevcut olarak gözüküyor. Steam, Epic girilmiyor, Torrent indirme yapmıyor, Windows Update indirmesi dahil hiçbir indirme işlemi yapılmıyor. Modemi mi değiştirsem acaba?

Bilgisi olan varsa diye ekran alıntısı da ekliyorum.

Dosya Ekleri

• 1Alıntısı.JPG
    1Alıntısı.JPG
    48,7 KB · Görüntüleme: 34
  • 2n Alıntısı.JPG
    2n Alıntısı.JPG
    10,1 KB · Görüntüleme: 41
  • 3Alıntısı.JPG
    3Alıntısı.JPG
    58,6 KB · Görüntüleme: 31
  • E5lıntısı.JPG
    E5lıntısı.JPG
    39,1 KB · Görüntüleme: 39
  • E77ıntısı.JPG
    E77ıntısı.JPG
    28,5 KB · Görüntüleme: 47
Son düzenleyen: Moderatör:
Telefonda "ağda oturum açın" bildirimine tıklayıp bişeylere basmıştım ve düzelmişti.O bildirim çıkınca basıp SS atarmısınız.

Telefonda "ağda oturum açın" bildirimine tıklayıp bir şeyylere basmıştım ve düzelmişti. O bildirim çıkınca basıp SS atar mısınız?

Oturum açma olayı çok saçma ama yapınca telefonda kullanımda sorun yok gibi. Sorun PC'de mi acaba diye telefonu modem yaptım mobil veri ile denedim sorunsuz çalıştı her şey. Müşteri hizmetlerini aradım tekrar çağrı açtım.

Dosya Ekleri

• 7d96412d-0cac-4498-9490-f30df0e58083.jpg
    7d96412d-0cac-4498-9490-f30df0e58083.jpg
    18,6 KB · Görüntüleme: 45
  • c7f9f770-c6c0-4273-9d7e-21d8830c26b6.jpg
    c7f9f770-c6c0-4273-9d7e-21d8830c26b6.jpg
    24,8 KB · Görüntüleme: 39
  • f33e9509-ef98-456d-b99a-888a858a3af6.jpg
    f33e9509-ef98-456d-b99a-888a858a3af6.jpg
    15,3 KB · Görüntüleme: 34
3. SS deki bekledikten sonra noldu.Bide Googleden bişey aratmaya çalışırmısınız.Bende bişey aratınca onayla diyip olmuştu.2-3 kez yaşamıştım dediğim şekilde yapıp olmuştu.

3. SSdeki bekledikten sonra ne oldu. Bir de Google'dan bir şey aratmaya çalışır mısınız? Bende bir şey aratınca onayla deyip olmuştu. 2-3 kez yaşamıştım dediğim şekilde yapıp olmuştu.

Bekliyor öyle sonra bağlandı diyor, bir ekran daha geliyor aynısı. O ekrana da girince boş kalıyor, sağ üstte bir alana tıklayı "bu şekilde kullan" ve "bu ağı kullanma" var, bu şekilde kullan diyorum ve telefon normal şekilde bağlanıyor. Hatta telefonda Steam var denedim giriyor. Bu işlemi yapmadan da telefonda internet çalışıyor ama Steam uygulaması açılmıyor. Bir çeşit oturum açmalı (hani AVM'lerdeki gibi) bir ağ oldu, bu işlemi PC'de de yapabilsem sorun kalmazdı (PC'de internet yok yazıyor ama tarayıcıda sorun yok)

Bekliyor öyle sonra bağlandı diyor, bir ekran daha geliyor aynısı. O ekrana da girince boş kalıyor, sağ üstte bir alana tıklayı "bu şekilde kullan" ve "bu ağı kullanma" var, bu şekilde kullan diyorum ve telefon normal şekilde bağlanıyor. Hatta telefonda Steam var denedim giriyor. Bu işlemi yapmadan da telefonda internet çalışıyor ama Steam uygulaması açılmıyor. Bir çeşit oturum açmalı (hani AVM'lerdeki gibi) bir ağ oldu, bu işlemi PC'de de yapabilsem sorun kalmazdı (PC'de internet yok yazıyor ama tarayıcıda sorun yok)

O kadar fikrim yok hocam.

Geri
Yukarı