İnternet benim bilgisiyarıma daha az geliyor

FousterCamP

Hectopat
Yer
Kaer Morhen
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran Kartı: Asus GT 1030
İşlemci: Intel Pentium G4400
RAM: Gskill 8 GB 2400 mHz
Anakart: Asus Prime H310M-K
Meslek
Öğrenci
Evet hepinize selamlar. Bugün internetim düne göre yavaşladığı için modem arayüzünü kontrol edeyim dedim ve bu resimle karşılaştım. Benim bilgisayarım desktop olan. Acaba neden böyle dengesiz internet dağılı mı? Bana sadece 39000 kbps gelirken evdeki tablete 52000, annemin telefonuna da 65000 kbps veriliyor. Bunun bir çözümü var mıdır?

internet.PNG

Onlar o sırada video izliyor olabilir ama sen o sırada web sitelerinde dolaşıyorsundur, oyun oynuyorsundur. Yani Speedtest yaparken gir modeme o zaman bir daha bak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Onlar o sırada video izliyor olabilir ama sen o sırada web sitelerinde dolaşıyorsundur, oyun oynuyorsundur. Yani speedtest yaparken gir modeme o zaman bir daha bak.
Hocam hiç bir değişiklik olmadı benimki hala 39000 Kbps ama annemin telefon şimdi de 72000 Kbps oldu bayağı sömürüyor interneti. Modem arayüzünden kısıtlama gibi şeyler yapabiliyor muyuz. Direk erişimi kesemem bir keresinde denemiştim yanlış bir şeye basıp tüm evdeki cihazların internet erişimini engellemiştim kendi bilgisayarım da engellendiğinden düzeltememiştim de. :D

Wi-Fi interneti cok öncelik veriyor modeminiz destekliyorsa Wi-Fi sınırlandırma koyabilirsiniz. En ideal çözüm odur kısıtlama yapmazsanız Wi-Fi her zaman öncelik olarak interneti sömürecektir.

Kablo ile mi bağlı? Wi-Fi ile bağlıysa modeme uzaklığınız ve odalar arasındaki duvarlar sinyal kuvvetinde zayıflamaya sebep oluyor olabilir. En iyi değerleri her zaman kablo ile alırsınız.

Wi-Fi interneti cok öncelik veriyor modeminiz destekliyorsa Wi-Fi sınırlandırma koyabilirsiniz. En ideal çözüm odur kısıtlama yapmazsanız Wi-Fi her zaman öncelik olarak interneti sömürecektir.
Peki ben onu yaptığımda benim internetim de sınırlanır mı? Ben de kablosuz olarak bağlanıyorum modem uzak olduğu için odama.
Kablo ile mi bağlı? Wi-Fi ile bağlıysa modeme uzaklığınız ve odalar arasındaki duvarlar sinyal kuvvetinde zayıflamaya sebep oluyor olabilir. En iyi değerleri her zaman kablo ile alırsınız.
Modem odama uzak olduğu için kablo ile yapamıyorum. Sanırım mesafe ile alakalı bir durum.

Peki ben onu yaptığımda benim internetim de sınırlanır mı ? Ben de kablosuz olarak bağlanıyorum modem uzak olduğu için odama.

Modem odama uzak olduğu için kablo ile yapamıyorum. Sanırım mesafe ile alakalı bir durum.

Yüksek ihtimalle mesafe yüzünden. Kablo çekmeniz daha yararlı olur.

Malesef sınırlanır üst düzey bir modeminiz varsa IP bazlı ksııtlama da getirebilrsiniz ama ucuz ve firmaların gönderdiği modemlerde bu özellikler çok olmaz. Mac bazlı yani her kişinin ayrı ayrı internetini engelleyebilirsiniz ya da QoS ayarı varsa biraz onları kurcalayın genel sınırlama varsa sizin kide sınırlanır. Kablo kullanırsanız Online oyunlar hariç kablosuza göre cok rahat edersiniz.

Oradaki hızlar modem ile cihazların arasında ki bağlantı hızı. Modeme ne kadar yakın olursa ve wifi kartının hızı ne kadarsa o kadar hızlı. Normal internet hızı değil.

Bilgisiyar modeme bağlanıyor ise kablo ile bağlamanı veya kota bitmiş olabilir kota yenileyebilirsin
cihazda virüs olabilir yada sinyal az çekiyor ise sinyal güçlendirici almanı tavsiye ederim.

Geri
Yukarı