İnternet bilgisayarda çok yavaş

05eraykrc

Hectopat
Bu sabah normalde kablolu olarak kullandığım dizüstü bilgisayarımı kablosuz (Wi-Fi) olarak kullanmam gerekiyor ancak internet çok yavaş. Aynı modeme bağlı telefonum ile 30Mbps alırken bilgisayarda 1Mbps bile alamıyorum. Bunun çözümü nedir?
Not: Bilgisayarı kapatıp açtım ve hiçbir ayara ellemedim.

Ağ kullanan bir şey olabilir, bilgisayarda dns, vpn gibi bir uygulama olabilir. Modem üzerinden sınırlama yapılmış olabilir.

Bu sabah normalde kablolu olarak kullandığım dizüstü bilgisayarımı kablosuz (Wi-Fi) olarak kullanmam gerekiyor ancak internet çok yavaş. Aynı modeme bağlı telefonum ile 30Mbps alırken bilgisayarda 1Mbps bile alamıyorum. Bunun çözümü nedir?
Not: Bilgisayarı kapatıp açtım ve hiçbir ayara ellemedim.

Windows 10 ise otomatik güncellemelerin yüklenilmesinden kaynaklı olan bir durum sanırsam bende de aynısı oluyor ama güncelleme otomatikden çıkarınca böyle bir durum yaşamazsın.

Bende de tam tersi pc’de iyi mobilde çok yavaş TurkNet kullanıyorum 50 mb hız alıyorum aniden 2 mb falan düşüyor modem Keenetic KN 2111 iyi yani.

Bu sorun TürkNet'e geçtiğimden beri bende de mevcut. Bazen iyi çekiyor, bazen hiç çekmiyor. Anlamış değilim bir türlü.

Geri
Yukarı