İnternet bilgisayarda yavaş çalışıyor

ahmut222222

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 3050 LAPTOP GPU, intel core i7-11800H, 16GB RAM, 1 TB SSD
LoL oynarken falan hep 130 ms oynuyorum. Telefonda çok sıkıntı olmuyor, internetin normal hızında her zamanki gibi ama şu son zamanlarda oldu. Evdeki tüm telefonları uçak moduna geçiriyorum. Modeme reset attım düzelmedi. (kablosuz bağlantı)

1685120792852.png

Öncelikle internete kablosuz olarak bağlanmanız direkt olarak buna sebebiyet. Ayrıca internet hızınız nedir? İnternet uydulu mu? Kullandığınız Wireless Wi-Fi adaptörü kaliteli mi? Modem ile aranızda ki mesafe fazla mı?

LoL oynarken falan hep 130 ms oynuyorum. Telefonda çok sıkıntı olmuyor, internetin normal hızında her zamanki gibi ama şu son zamanlarda oldu. Evdeki tüm telefonları uçak moduna geçiriyorum. Modeme reset attım düzelmedi. (kablosuz bağlantı)

Eki Görüntüle 1794430

Bu sorunun çeşitli nedenleri var

1. Windows arkada güncelleme indiriyor olabilir mağazadan veya Update'den
2. modem ve PC arasındaki mesafe düşük ya da Wi-Fi kartı sorunlu olabilir.
3. Wi-Fi yerine Ethernet kablosu kullanın.

Öncelikle internete kablosuz olarak bağlanmanız direkt olarak buna sebebiyet. Ayrıca internet hızınız nedir? İnternet uydulu mu? Kullandığınız Wireless Wi-Fi adaptörü kaliteli mi? Modem ile aranızda ki mesafe fazla mı?
Modem 8 senelik hocam ve salonda (arada 2 duvar var) ama telefonda olup da olmaması garibime gitti. Sorun bilgisayarda mı diye merak ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı