İnternet cafe için sistem önerisi

Fleptix

Hectopat
Yer
Gaziantep
G300S'i küçük bulabilirler.
İşlemci olarak ise bu ikisinden biri olabilir.
2200G işlemciye yüklenen oyunlarda biraz zorlanabilir.

Ram olarak 1x16 alacağınıza 8x2 almanız daha iyi olur. Fiyat olarak benzer olacaklardır. Anakart olarak B350 veya B450 alırsanız ( B450 öneririm. Daha iyi. ) ileride OC yapma fırsatınız olur ve ileride oyunlar geliştiğinde OC yaparak bir süre daha idare edebilirsiniz.

Bütçenizi söylerseniz daha sağlıklı öneriler gelir mutlaka.

Üstteki arkadaşın önerilerinin tekrarı olacak ama ben de benzer önerilerde bulunmak istiyorum.

A320 anakart almaktansa B450 model anakart alabilirsiniz. Bellek hızlarınızı da 3000MHz seviyesine çıkarabilirsiniz. Bellek 2x8 alın. Mesela Corsair 16GB(2x8) Vengeance Lpx Siyah 3000mhz CL16 553 TL. Sizin yazdığınızdan daha ucuz ama daha iyi bir bellek.

Ayrıca ekran kartını 1660 yazmışsınız fakat linkteki ekran kartı 1060. Dediğim gibi bütçenizi belirte bilirseniz ona göre daha iyi bir ekran kartı önerisi gelebilir.

Kasanız sadece görüntü için yazılmış gibi. Hava sirkülasyonu için ön tarafın rahat hava alması gerek. Mesela Aerocool Tomahawk-A 600W RGB 507 TL, CoolerMaster MasterBox MB501L 600W 630 TL, Corsair Carbide Series SPEC-04 80+ 600W 696 TL.

Bence monitor 24 olabilir 27 fazla
Buradaki tüm cafelerde 27'' o yüzden 27 üzerinde duruyoruz.

G300S'i küçük bulabilirler.
İşlemci olarak ise bu ikisinden biri olabilir.
2200G işlemciye yüklenen oyunlarda biraz zorlanabilir.
Tavsiyeniz için teşekkür ederim, revize edeceğim.

Ram olarak 1x16 alacağınıza 8x2 almanız daha iyi olur. Fiyat olarak benzer olacaklardır. Anakart olarak B350 veya B450 alırsanız ( B450 öneririm. Daha iyi. ) ileride OC yapma fırsatınız olur ve ileride oyunlar geliştiğinde OC yaparak bir süre daha idare edebilirsiniz.
Tavsiyeniz için sağ olun değiştirdim buna göre yeni listemi.
Bütçenizi söylerseniz daha sağlıklı öneriler gelir mutlaka.

Üstteki arkadaşın önerilerinin tekrarı olacak ama ben de benzer önerilerde bulunmak istiyorum.

A320 anakart almaktansa B450 model anakart alabilirsiniz. Bellek hızlarınızı da 3000MHz seviyesine çıkarabilirsiniz. Bellek 2x8 alın. Mesela Corsair 16GB(2x8) Vengeance Lpx Siyah 3000mhz CL16 553 TL. Sizin yazdığınızdan daha ucuz ama daha iyi bir bellek.

Ayrıca ekran kartını 1660 yazmışsınız fakat linkteki ekran kartı 1060. Dediğim gibi bütçenizi belirte bilirseniz ona göre daha iyi bir ekran kartı önerisi gelebilir.

Kasanız sadece görüntü için yazılmış gibi. Hava sirkülasyonu için ön tarafın rahat hava alması gerek. Mesela Aerocool Tomahawk-A 600W RGB 507 TL, CoolerMaster MasterBox MB501L 600W 630 TL, Corsair Carbide Series SPEC-04 80+ 600W 696 TL.
Anakart, kasa, ram ve işlemciyi revize ettim. buradaki kalem başı fiyatlar çok önemli daha uyguna çıkarabilsem benim için çok daha iyi olacak.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı