İnternet çekim gücünün düşmesi

Mericchi

Hectopat
Yer
Shizuoka
Daha fazla  
Şöyle başlayayım. Yurtta kalıyorum ve yurtta onlarca modem bulunmakta ve modem isimlerinin hepsi aynı. Ben ne zaman internete bağlansam internet 5 diş çekebilmesine rağmen 2 diş çekiyor. Bağlı gözükmediğim zaman 5 diş gözüküyor. Bu yanlış modeme bağlanmadan sebep mi oluyor? Bunu değiştirebilir miyim yani sinyali arttırabilir miyim? Ne olur yardımcı olun. Mobil veri paylaşımından internetteki işlerimi yapmak durumunda kalıyorum.

Dosya Ekleri

• 2 dişe dönüşüyor.png
    2 dişe dönüşüyor.png
    9,6 KB · Görüntüleme: 39
  • internet 5 diş.png
    internet 5 diş.png
    7,7 KB · Görüntüleme: 40
Şöyle başlayayım. Yurtta kalıyorum ve yurtta onlarca modem bulunmakta ve modem isimlerinin hepsi aynı. Ben ne zaman internete bağlansam internet 5 diş çekebilmesine rağmen 2 diş çekiyor. Bağlı gözükmediğim zaman 5 diş gözüküyor. Bu yanlış modeme bağlanmadan sebep mi oluyor? Bunu değiştirebilir miyim yani sinyali arttırabilir miyim? Ne olur yardımcı olun. Mobil veri paylaşımından internetteki işlerimi yapmak durumunda kalıyorum.

Frekanslar çakışmasın diye modemin frekansını 5GHz yapmış olabilirler ve 5GHz frekansa çekim gücü düşük olur kendinize bir Wi-Fi router almanızı öneririm bu arada KYK yurduysa o internetten pek hayır beklenmez çünkü çok yavaş 2.yöntem is kendinize Superbox veya Redbox alabilirsiniz ama evinizin adresini vermeniz gerek yurt adresini verirseniz başvuruyu kabul etmiyorlar zaten ev adresini verirseniz modemi yurda da getirebilirsiniz.

Programlar var hangi modem bulunduğun konuma en güçlü sinyali veriyor bunları belli ediyor.
Onlarla bulabilirsin.

Ayrıca çok sayıda modem varsa ucuz modemler tercih edilmiş olabilir.
Aynı anda çok kişi bağlanıp çıkması her şeyi etkiliyor olabilir çok seçenek var.

Programlar var hangi modem bulunduğun konuma en güçlü sinyali veriyor bunları belli ediyor.
Onlarla bulabilirsin.

Ayrıca çok sayıda modem varsa ucuz modemler tercih edilmiş olabilir.
Aynı anda çok kişi bağlanıp çıkması her şeyi etkiliyor olabilir çok seçenek var.
Örnek olarak bir program verir misin? Cidden ihtiyacım var.

CMD'yi aç ve ardından şu komutu gir netsh wlan show interface.
Bu komutu girdikten sonra Signal yazan yerde Wi-Fi sinyal gücü yazacaktır ama bunu Wi-Fi ağlarına tek tek bağlanarak deneyiniz.

Geri
Yukarı