İnternet çok yavaş ve upload hızı 0

huso4892

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba.

Son 1 haftadır internetimle ilgili sıkıntı yaşıyorum. 1 hafta önce yavaşlamaya başladı ve son günlerde yok denecek noktaya geldi. Bazen Google bile açılmıyor ama bazen video falan izleyebiliyorum yavaş da olsa. Tabii oyun falan oynamak imkansız. Modem reset-format denedim, Wi-Fi-kablo ve farklı cihazlarla denedim sonuç aynı.

Sizlerle bazı hız ve ping testleri paylaşayım. Ana problem upload hızıyla ilgili görünüyor. Modem arayüzünde de download hızı normal görünmesine rağmen upload hızı çok düşük. Masaüstünde ms 40-50 civarındayken internette bir sayfada gezinmeye çalıştığımda uçuyor.

Türk Telekom'la da görüştüm biz bir problem göremiyoruz diyorlar.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    33,6 KB · Görüntüleme: 57
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    7 KB · Görüntüleme: 38
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    31,1 KB · Görüntüleme: 41
  • Screenshot_5.png
    Screenshot_5.png
    16,6 KB · Görüntüleme: 42
  • Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    82,6 KB · Görüntüleme: 31
Benim aklıma 2 ihtimal geldi. Birincisi modemde sorun var ve eğer elinizde başka modem varsa bunu deneyerek elemek kolay. Diğer ihtimal ise ankastre kutudan size gelen kabloda bir sorun oluştu ve size problem yaratıyor. Kablo ihtimali doğruysa size bir elektrikçi gerekecek.

Modeminize gelen internet 24mbps, ağ ayarlarından tarifeli ağ bağlantısını aktif edip telefon internetlerinizi vs. kapatarak tekrar dener misiniz bunları? Bilgisayar arkaplanda OneDrive yedeklemesi falan yapıyor olabilir.

Merhaba.

Son 1 haftadır internetimle ilgili sıkıntı yaşıyorum. 1 hafta önce yavaşlamaya başladı ve son günlerde yok denecek noktaya geldi. Bazen Google bile açılmıyor ama bazen video falan izleyebiliyorum yavaş da olsa. Tabii oyun falan oynamak imkansız. Modem reset-format denedim, Wi-Fi-kablo ve farklı cihazlarla denedim sonuç aynı.

Sizlerle bazı hız ve ping testleri paylaşayım. Ana problem upload hızıyla ilgili görünüyor. Modem arayüzünde de download hızı normal görünmesine rağmen upload hızı çok düşük. Masaüstünde ms 40-50 civarındayken internette bir sayfada gezinmeye çalıştığımda uçuyor.

Türk Telekom'la da görüştüm biz bir problem göremiyoruz diyorlar.
Türk Telekom'da hangi paketi kullandığınız bilgisiniz paylaşır mısınız.

Paket: 24 Mbps'ye kadar Limitsiz

2 farklı PC ve telefonlarla denedim hepsinde sonuç aynı

Arıza kaydı bırakıp ekiplerin gelip bakmasını isteyin. Binanızdaki kutudan internete baksınlar ve durum netleşir o zaman. Eğer kutuda internet normalse ya kutudan eve giden kabloda sorun vardır ya da modemde sorun vardır.

diğer konularda cgnat sıkıntısından bahsetmişler. benim modem arayüzünde de ip adresi 100 ile başlıyor ve internetteki ip adresim farklı.

veya sadece modeme 200kb upload hızı gelmesiyle alakalı mı

Geri
Yukarı