İnternet dağılımı nasıl ayarlanır?

Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar. 2 tane cihaz işaretledim, birisi bilgisayarım diğeri ise benim telefonum. Fark etmişsinizdir ki RN 8 adlı cihaz 300 küsur Mbps alıyorken benim 2 cihazım bunun altında. RN 8 cihazın hızını nasıl kısıtlayabilirim? Veya benim 2 cihazımın hızını nasıl arttırabilirim?

1680297183153.png

Merhaba arkadaşlar. 2 tane cihaz işaretledim, birisi bilgisayarım diğeri ise benim telefonum. Fark etmişsinizdir ki rn 8 adlı cihaz 300 küsur Mbps alıyorken benim 2 cihazım bunun altında. Rn 8 cihazın hızını nasıl kısıtlayabilirim? Veya benim 2 cihazımın hızını nasıl arttırabilirim?

Eki Görüntüle 1722290

Oradaki gösterilen hız Wi-Fi hızı yani cihaz modeme yakın ve AC destekli ise o hızı alması normal.
Bu seviyede alması senin cihazlarını etkilemez.
Senin cihazlarında AC destekli ise modeme yaklaştırman lazım.

Oradaki gösterilen hız Wi-Fi hızı yani cihaz modeme yakın ve AC destekli ise o hızı alması normal.
Bu seviyede alması senin cihazlarını etkilemez.
Senin cihazlarında AC destekli ise modeme yaklaştırman lazım.
Bilgisayarımın internet hızı aynı orada ki gibi 26Mbps. Şimdi bir video gördüm onu deneyeceğim. Bu arada internetimiz 100 Mbps nasıl 300 alıyor anlayamadım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bilgisayarımın internet hızı aynı oradaki gibi 26Mbps. Şimdi bir video gördüm onu deneyeceğim. Bu arada internetimiz 100 Mbps nasıl 300 alıyor anlayamadım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hızını kısıtlamak istediğin cihaza erişebiliyorsan Wi-Fi ayarlarından sabit IP ata. Videodaki gibi kısıtla. İp kısmına sadece belirlediğin sabit IP'yi yaz

Modeme bağlanan tüm cihazlar 192.168.1.100'den itibaren otomatik IP alıyor 30 cihaz bağlansa 192.168.1.30'a geliyor.

Ben laptop ve telefonumu 192.168.1.98 ve 99 olarak atadım. 100'den sonrasını da kısıtladım misafir bağlansa bile direkt yavaş hızdan kullanıyor. İstersen sen de böyle yap

Merhaba arkadaşlar. 2 tane cihaz işaretledim, birisi bilgisayarım diğeri ise benim telefonum. Fark etmişsinizdir ki RN 8 adlı cihaz 300 küsur Mbps alıyorken benim 2 cihazım bunun altında. RN 8 cihazın hızını nasıl kısıtlayabilirim? Veya benim 2 cihazımın hızını nasıl arttırabilirim?

Eki Görüntüle 1722290
Modeminde QoS desteği varsa bu özellik ile cihazların alacağı hızlarını ayarlayabilirsin diye biliyorum.

Desteklemiyormuş. Ama 1-2 hafta önce 80-90Mbps alıyordum şimdi 30 larda geziniyor wifi ile. Bu arada internet hızını öğrenebileceğim kısmı göremedim modemde kaldırıldı mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı