İnternet dağıtım şirketi kurmak

Cyerol

Kilopat
Daha fazla  
ABD'de gördum internet dağıtım şirketleri var belirli bir semte hızlı internet dağıtımı yapıyorlar böyle birşeyi bende burada kurmak istiyorum. Neler yapmak gerek ? Resmi süreç ?

Türk Telekom, Türksat ve Turkcell Superonline kendi iletişim uzmanlıklarında tekelciliğe oynarlarken sen nasıl yapmayı düşünüyorsun Türkiye'de böyle bir dağıtıcılığı?

Omurgan yok, altyapın yok, servis ve bakım ağın yok.

Amerika'da işler farklı, Türkiye'de mevcut yasalar ve olanaksızlıklarla söylediğin şey bugün için A'dan Z'ye İMKANSIZ!

Selam. Ben Balıkesir'de böyle bir şirketten yararlanıyorum. Kablo yok sadece wifi üzerinden dağıtım yapıyorlar. Taahhüt yok AKN yok. 8 MBit 30 tl birde 6 ay peşin verirsen 150 tl oluyor. Bağlantı yaparken depozito olarak 200 TL alıyorlar o da art niyetlilerin önüne geçmek için. 6 aydan önce kapatırsan 120 tl, 6 aydan sonra 150 tl geri veriyorlar. Merkezi Konyadaymış şirketin. Daha bir sıkıntı yaşamadım. Zaten her şey yasal. Hız 800'den aşağı düşmüyor. (saniyenin 10'da biri oranda olanları hesaba katmayarak söylüyorum. O da çok az oluyor zaten) Hatta gece saniyede 3 mb bile gördüm ve bu sabaha kadar sürdü.

Bütün bunları neden anlattım. Adamlar uğraşmış yapmış. Yapın arkadaşlar. Sizde yapın. O kurallar sadece kafalardaki örümcek ağları. Önce onlardan kurtularak başlayabilirsiniz.

Osman Bey "örümcek ağları" lafınız bana ise üzüldüm gerçekten.

Ülkemizde halkın bildiği 6 büyük şirket harici (Türk Telekom, Türksat, Superonline ve GSM tarafında Turkcell, Vodafone ve Avea) toplamda 40 küsür iletişim sağlayan network/iss şirketi var.

Sizin hizmet aldığınız şirkette aynı şekilde kullandığı omurga belli, kendisinin yatırımlarıda sınırlıdır.

Türkiye'de kendi omurganızı kurmak için milyonlarca dolarlık yatırım yapmalısınız. Sizin hizmetini aldığınız şirkette sunduğu servisi kendi kendine oluşturmuş bir şirket değildir inanın. Arkadaşımızın Amerika'daki bahsettiği hizmet konusu çok farklı.

Siz burada böyle bir hizmeti sunmak istiyorsanız 3 büyük şirketten birinden yararlanmanız ve onlarla masaya oturup belirli IP blokları ve bunları kullanıcıya wifi ya da kablo yoluyla ulaştırmak için portlar kiralamasınız. Bunu kaçak yollardan yapabilirsiniz elbette ama yakalanmanız durumunda çok büyük cezaları var.

Yani ben o zaman alayım 1Gbit internet, koyayım wifi'ımı binada oturanlara mac adresi üzerinden sınır getirip veri alışveriş hızınıda sınırlayayım ve 10'ar 10'ar (mbit) dağıtayım üstüne para alayım gibi bir sistemle zaten kazanç mümkün değil..

Estağfurullah. Sizi kastetmedim. Hep önümüze böyle şeyler çıkıyor. Beyinlerimizi bu şekilde sistemin bizzat kendisi "ağlıyor". Yoksa zaten TTNET, Turkcell vb. şirket kurmak büyük yatırım işi.

zor değil. ülkede şuan wifi yoluyla bölgesel internet veren 100 den fazla internet şirketi var. mali durumdan biraz iyi olan şirketler bu işi yapabilir. herşey resmi olursa sıkıntı yok. bende bu sektörün içindeyim. internet şirketi kurmak isteyenlere yardımcı olabilirim.

Geri
Yukarı