Çözüldü İnternet değerleri nasıl?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Daniel Recker

Hectopat
Herkese merhaba. Yılbaşından beri çök kötü bir internet problemi ile karşı karşıyayım. Şimdi size problemimi anlatayım.
Yılbaşından sonra internetimin pingi çok kötü bir şekilde artıyordu. D-Smart ile konuştuğumuzda modemin sıkıntılı olduğunu söylediler ve bizde modemi değiştirdik.

Ping sorununu cihazlarının indirme hızını kısıtlayarak önüne geçtim fakat bu seferde internette 20 saniyelik kopmalar başladı. Yılbaşından beri internet değerlerimi kontrol ediyorum SNR değerim yıl başında 10 iken şu an da 8 ile 7.5 arasında geziyor. Daha sonra Türk Telekom'a fiber altyapı için başvurduk fakat binamızda yeteri kadar kullanıcı yoktu o yüzden bu planda suya düştü. Son çare olarak ankastreden kendi evime kadar kabloları değiştirmeyi planlıyorum fakat acaba ankastreye gelen kablolarda sıkıntı varsa(Türk Telekom'un kablolarından bahsediyorum)boşu boşuna kabloları yeniletmiş olacağım. Acaba siz olsanız ne yapardınız?

Not: Türk Telekom'dan geldiler ve hatta herhangi bir sıkıntı olmadığını söylediler. Ayrıca neden kabloları değiştirmekte endişe ediyorsunuz diye de sorabilirsiniz Türk Telekom sanırım artık internet kablolarını kendileri veriyormuş sadece işçiliği siz karşılıyormuşsunuz. O yüzden bende eğer Türk Telekom'un kablolarında sorun varsa boşu boşuna yaptırmayayım diye endişe ediyorum. İnternet değerlerim de aşağıda.
**Belki de hayatınızda görebileceğiniz en hızlı crc hatalarını göreceksiniz.
*** İki resim arasında 30 saniye var.
Herkese yardımları için teşekkürler.
Yardımcı olan yok mu ?

Dosya Ekleri

• 1..png
    1..png
    24,7 KB · Görüntüleme: 88
  • 2.png
    2.png
    26,1 KB · Görüntüleme: 83
Son düzenleme:
Çözüm
Herkese merhaba. Yılbaşından beri çök kötü bir internet problemi ile karşı karşıyayım. Şimdi size problemimi anlatayım.
Yılbaşından sonra internetimin pingi çok kötü bir şekilde artıyordu. D-Smart ile konuştuğumuzda modemin sıkıntılı olduğunu söylediler ve bizde modemi değiştirdik.

Ping sorununu cihazlarının indirme hızını kısıtlayarak önüne geçtim fakat bu seferde internette 20 saniyelik kopmalar başladı. Yılbaşından beri internet değerlerimi kontrol ediyorum SNR değerim yıl başında 10 iken şu an da 8 ile 7.5 arasında geziyor. Daha sonra Türk Telekom'a fiber altyapı için başvurduk fakat binamızda yeteri kadar kullanıcı yoktu o yüzden bu planda suya düştü. Son çare olarak ankastreden kendi evime kadar kabloları değiştirmeyi planlıyorum fakat acaba ankastreye gelen kablolarda sıkıntı varsa(Türk Telekom'un kablolarından bahsediyorum)boşu boşuna kabloları yeniletmiş olacağım. Acaba siz olsanız ne yapardınız?

Not: Türk Telekom'dan geldiler ve hatta herhangi bir sıkıntı olmadığını söylediler. Ayrıca neden kabloları değiştirmekte endişe ediyorsunuz diye de sorabilirsiniz Türk Telekom sanırım artık internet kablolarını kendileri veriyormuş sadece işçiliği siz karşılıyormuşsunuz. O yüzden bende eğer Türk Telekom'un kablolarında sorun varsa boşu boşuna yaptırmayayım diye endişe ediyorum. İnternet değerlerim de aşağıda.
**Belki de hayatınızda görebileceğiniz en hızlı crc hatalarını göreceksiniz.
*** İki resim arasında 30 saniye var.
Herkese yardımları için teşekkürler.
Yardımcı olan yok mu ?
Konu yüksek ihtimalle aradan kaynamış.

Merhaba hocam öncelikle hattınız pek iyi durumda değil. SNR biraz daha yüksek olsa güzel olurdu.
Kabloları yeniletmeniz aslında farz değil. Hat zayıflaması 8 değerinde. Aşırı yüksek bir değer değil. Ama siz bilirsiniz.

CRC hatalarınız hattınızda kesintilere ve yavaşlamalara sebebiyet verebilir. Kablolamaları bir kontrol edin. Bu arada sizden daha fazla artış gösteren CRC'lerde gördüm. İsterseniz kablolarınızı değiştirin ve iç tesisatı yeniden oluşturun. CRC'ler genelde kablolarla alakalı oluyor.

Portunuzu da değiştirebilirsiniz CRC hatalarının port değişikliğiyle birkaç kez düzeldiğine şahit oldum.

Durum bu şekilde hocam.
Sorunum az da olsa çözüldü artık internet kopmaları yaşamıyorum. Hat değerlerim de bir değişiklik yok. Nasıl olmadı bende anlamadım. Yardım eden erengore'ye çok teşekkür ediyorum.
Rica ederim hocam. Bu arada size yeni öğrendiğim bir bilgiyi daha doğrusu gözlemi aktarmak istiyorum. Asus DSL aygıtlarında CRC sorunları varmış. CRC'ler güncelleme sonrasında fırlamalar yapıp çok ciddi sorunlara yol açıyormuş. Yeni bir modem almanızı öneriyorum. Keenetic Extra DSL aygıtı oldukça yeterli ve güzel bir aygıt. Düşünebilirsiniz :).

Yeni konular

Geri
Yukarı