Internet değerlerim iyi mi?

fromhell1

Megapat
Makaleler
2
Yer
İstanbul/Gaziosmanpaşa
Merhaba, TurkNet 16MBps kullanmaktayım ve yeni 5 metre CAT6 Ethernet kablosu satın aldım ve test yaptım, değerlerimde bir sorun var mı?
Not: Binadaki Internet altyapısı ve kabloları yıllardır aynı.

Hocam onu nasıl görebilirim? ZyXEL modemim var ama biraz eski.

Hocam ben de upload'dan biraz şikayetçiyim ama nasıl düzeltirim ya da bir şey yaparım bilmiyorum.

Modem arayüzünü karıştır bulursun. Bazı arkadaşlar alman gereken hızı almadığını söylemişler ama bence 14 down alınan yerde 0,56 up normal. Desteğe yazdığında da aynı şeyi söyleyecekler. En fazla TT gelip kabloda sorun var mı diye kontrol eder, gider.

K
Merhaba, TurkNet 16MBps kullanmaktayım ve yeni 5 metre CAT6 Ethernet kablosu satın aldım ve test yaptım, değerlerimde bir sorun var mı?
Not: Binadaki Internet altyapısı ve kabloları yıllardır aynı.
Bro upload ın çok düşük bilgine sana normalde 16/3 vermeleri lazım. Bana 35/3 verdiler 10tl daha verip 75 yükselttim uploadı hatırlamıyorum ama o da yüksek bişi. Bi ara konuş 0.59 aşırı düşük bi değer
@ihydrogeni Hocam modem için ayarları hep kendim elle yaparım ve en iyisi olduğuna inanırım ki genelde bir sorun olmazsa paketim çerçevesinde en yüksek hızı alırım. Ama TurkNet'e ulaşmak cidden çok zor genelde. Müşteri hizmetleri yok denecek gibi yani. Nasıl ulaşacağımı bilmiyorum, mail atsam bilmem kaç haftaya -belki- dönerler.
Arasan direk yardımcı oluyorlar bu arada bilgine. Direk müşteri hizmetlerine bağlanıyorsun zaten

hangi teknoloji ne kadar derstekliyor, tabloda mevcut
en azından 1mbpsye yaklaşmış olur.

Dosya Ekleri

• max_speed.png
    max_speed.png
    31,7 KB · Görüntüleme: 33
Şu videoyu izle. Bu arada ADSL ile 3 mb/s alamazsın. ADSL teknolojisi bunu desteklemez. Arkadaşlar kendi internetlerine bakarak yanlış yönlendiriyorlar.
Hocam zaten gözüm o kadar yüksekte değil. Ama 0.50 de biraz fazla düşük. 0.80-1.00Mbps alsam yeter çünkü bu hız yüzünden evde birisi Instagram gibi bir yere girince yani bir şeyler upload edilmeye başlandığı zaman normalde CS'de 60 ping alırken birden 100 civarı oluyor hatta daha da yükseliyor.

Hocam işte videodaki yer yok benim modem arayüzümde, sadece bakım ve trafik durumu yazıyor.
Hocam az önce Firmware güncellemesi yaptım hala hiçbir yerde öyle bir şey göremiyorum. Sistem bilgisinde falan da yok.
TurkNet'e online arıza kaydı bıraktıktan sonra hattım hakkında ufak bir bilgi kutusu vardı, hat değerleri dediğimiz şey bunlar mı arkadaşlar?

Hat Fiziksel Durumu : AÇIK
Hat Yönetimsel Durumu : AÇIK
NmsHızProfil : 16384/801/AOV
Upload Çıkış Gücü : 7.1
Download Çıkış Gücü : 12.9
Upload Kapasite Hızı : 1291 kbps
Download Kapasite Hızı : 23284 kbps
Upload Mevcut Hızı : 799 kbps
Download Mevcut Hızı : 16381 kbps
Upload Noise Margin : 19.4 dB
Upload Attenuation : 2.8 dB
Download Noise Margin : 18.3 dB
DownloadAttenuation : 0.0 dB

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı