Çözüldü İnternet Düşük İndirme Hızı Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

GereksizVitamin

Hectopat
İnternet hızım normalde 35 Mbps AKK aşımında 16 Mbps'ye düşüyor. Bugün internet hızım 0.20-0.35 Mbps'ye kadar düşmüş ve upload hızımda bi sıkıntı yok bilgisayarımdan kaynaklı olacağını düşünüp gerek virüs taramasıdır vb. şeyleri yaptım ama genel olarak internet kullandığım bütün cihazlarda aynı problem var. İnternet sağlıyıcım bana modemden kaynaklandığını söylüyor fakat modem arayüzünden baktığımda modemime gelen internette normal. Yardımcı olur musunuz?
asd.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bazen müşteri hizmetlerini aradığınız halde sorun sizde diyor. Fakat bir daha arayınca sorunu çözüyorlar. Tekrar arayın durumu iyice belirtin. Eğer devam ediyorsa modeminizin müşteri hizmetlerini arayın. Durumu anlatın. İSS'yi aradım bana şöyle dediler. Sıkıntı modemdedir diye. Modemle ilgili tüm ayarları kontrol edin diye söyleyin. Yani ya bir tarafta ya diğer tarafta. :)

İlk olarak modem arayüzünden sizin ve ev halkı dışında İnternet'e bağlanan birileri olup olmadığını kontrol edin.
Modemlerde Elektrik kesintisi ve İnternet kopmalarında yaşanabilecek ufak yazılımsal pürüzleri düzeltmek için Modemi yeniden başlatın.
Bağlantıdaki program ile İnternet ayarlarınızı ilk haline getirin.
Complete Internet Repair ile İnternet Bağlantı Ayar Onarımı

Windows 10 Teslim iyileştirmesini kapatın. Bağlantıdaki Recep Baltaş ve Mert sunduğu yöntemleri uygulayın.
[Çözüm] Windows 10 "Teslim En İyileştirme" Ağ Kullanımı Sorunu

Windows Update ve diğer kullandığınız uygulamaların güncellemelerini kontrol edin. Özellikle çoğu uygulama otomatik güncelleme yazılımları kullanıyor. Bunları Autoruns ile kontrol edebilir ve kapatabilirsiniz. Güncel tutarsanız zaten pek sorun çıkarmazlar. Autoruns ile işlem yaparken Yönetici olarak çalıştırmayı unutmayın.
Autoruns for Windows - Windows Sysinternals

D-Smart interneti kullanıyorum (hiç memnun değilim). Ara ara internet hızını kendilerince 1mbps ye kadar düşürdükleri oluyor. Şuanki internet hızımı soruyorum düşükse paketimin uygun olanına çevirilmesini rica ediyorum. Yükseltiliyor modeme reset atıyorum düzeliyor. İsterseniz sizde böyle sorun yoksa baştan savma davranabilirler.

Modemi buzdolabında mı beklettiniz? Şaka yapıyorsunuz değil mi? Asıl şimdi modem bozulacak.

Ping sürenizde fazla, sorunun ISS kaynaklı olduğu belli. Muhtemelen POP noktalarından birinde sorun vardı. 1 saatlik süreç içinde sorunu çözmüşlerdir. Bir daha yapmayın böyle bir şey.

D-Smart interneti kullanıyorum (hiç memnun değilim). Ara ara internet hızını kendilerince 1Mbps'ye kadar düşürdükleri oluyor. Şu anki internet hızımı soruyorum düşükse paketimin uygun olanına çevirilmesini rica ediyorum. Yükseltiliyor modeme reset atıyorum düzeliyor. İsterseniz sizde böyle sorun yoksa baştan savma davranabilirler.

Bende de söyle bisi var 1 PC 10 tane tel bağlansa bisi olmuyor internete ama 2 PC bağlandığında /özellikle kuzeniminki\ 1 saat arayla internet atıyor ve 30 sn girilmiyor.

Geri
Yukarı