İnternet erişimi olmayan bilgisayara uzaktan bağlanma

Pioneer

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Türk Telekom - Tekniker
Öncelikle merhaba.

Soru biraz garip gelebilir fakat sakin bir şekilde açıklamasını yapmak istiyorum. Zamanında gördüğüm bir olayın nasıl gerçekleşebildiği ya da bunun için hangi programın kullanılabileceği hakkında bilgi edinmek istiyorum.

Karşı tarafın modeminde DSL sinyali mevcut fakat kullanıcı adı ve şifre kısmı boş olduğu için hattın internete erişimi yok. Böyle bir durumda bundan 2-3 yıl önce birinin bir program vasıtası ile bu durumda ki bir bilgisayara bağlanıp modeme müdahale ettiğini görmüştüm.

Böyle bir durum olabilir mi, olur ise nasıl bir yöntem izlenmeli. Konu hakkında pek bir bilgi bulamadım. Sizlerin düşünce ve fikirlerini merak ediyorum.

Zaman ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim. :)

Her iki bilgisayar modeme bağlı ise olabilir

Aynı modeme(internet sağlayacısına) bağlı olmaları gerek diye biliyorum.
İnternetten bir araştırma yapıp bluetoouth ile bilgisayar bağlama programları bulabilirsini ama güvenilir olduğunden emin olarak.

İnternetten bir araştırma yapıp bluetoouth ile bilgisayar bağlama programları bulabilirsini ama güvenilir olduğunden emin olarak.
Bluetooth yakın cihaz erişimi içindir. O yüzden isteği karşılamayacaktır.

Bunu farkındayım ama bir yerden böyle bir program olduğunu hatırlıyorum umağrım reklam değildir

LAN'daysa olur ama onun dışında böyle bir şey olabileceğini sanmıyorum.

Lan da değildi. Acaba kişinin modemine başka köprü modlu bir modem vardı da onun üzerinden mi bağlandı ?

Telefondan kablo ile internete bağlanılabiliyor aklınızda olsun.

Evet onu biliyorum fakat şöyle bir işlem mümkün müdür ? Telefonu kablo ile bilgisayara bağladık internet sağladık ve uzak masaüstü uygulaması ile bilgisayara eriştik. Ek olarak aynı bilgisayara kişinin modemini ethernet ile bağlayıp modeme ayar yapabilir miyiz ? Yoksa modemi ethernet ile bağladığımız da telefondan aldığımız internet kesilir mi ?

İkimiz de aynı internet sağlayıcısını kullanıyoruz fakat evlerimiz uzakta. Kendisi yaşlı bir büyüğüm olur. Servis sağlayıcısının ekibi gelmemiş. Kendisinin de yakın bir zamanda yanına gitme durumum pek yok. O yüzden böyle bir şey mümkün müdür diye düşünmüştüm.

Bazı modemlerde kullanıcı adı ve şifre girmeden whatsapp mesajlaşmalarına müsaade ediyor mesela. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı