İnternet erişimi yok hatası

Eren71

Centipat
Merhabalar 2 gün önce interneti direkt ankastre kutusundan evin içine kadar çektiler. Fakat DSL ışığı yanıp yanıp sönüyordu. Dün onu gelip hallettiler, hallettikleri zaman 1 dakika içinde internete girebildim. Fakat geri internet erişimi kesildi dedi. Firmayı aradığım zaman modem kurulumunu yanlış yapmışsınızdır diye cevap verdiler. Sonra birlikte tekrardan modem kurulumu yaptık ama sonuç nafile. Biraz önce tekrar aradılar modemi taktık ve internet gene yoktu. Ben internet yok dediğim zaman bana modem kurulumunu yanlış yaptığımı söylediler ya da ankastre kutusunda bir hata olacağını.

Benim ne yapmam gerekli? Sanırsam modem IP almıyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bazen 4 5 kişi bağlandığında oluyordu. Biz Turkcell kutuya 3 kişi bağlanamıyoruz 5G adlı bir kotanın aynısı ama daha hızlı olana ben bağlanıyorum siz acaba internet genişletici alır mısınız bize de öyle çözüldü.
Wi-Fi ile böyle bir şey olabilir. Bazen sıkıntının üstüne getirdi 4 yıldır kullandığımız internet 2 gün çalışmadı Wi-Fi genişletici alıp çözmüştük TP-Link modeli.

Bazen 4 5 kişi bağlandığında oluyordu. Biz Turkcell kutuya 3 kişi bağlanamıyoruz 5G adlı bir kotanın aynısı ama daha hızlı olana ben bağlanıyorum siz acaba internet genişletici alır mısınız bize de öyle çözüldü.
Wi-Fi ile böyle bir şey olabilir. Bazen sıkıntının üstüne getirdi 4 yıldır kullandığımız internet 2 gün çalışmadı Wi-Fi genişletici alıp çözmüştük TP-Link modeli.
Dediğim gibi internet yeni kuruldu şuanda bağlı hiçbir cihaz yok sadece kablo ile pc'ye bağladım ama internet yok daha demin bana dün 5 dk'lık giriş yapmışsınız dediler ama sadece kablo ile pc takılı o ara girmiş olması lazım.
Birde interneti dediğim gibi daha 2 gün önce aldık modem tp-link td-w9970 türk telekom yazıyor üstünde bunun haricinde 2 modem daha denedim aynı sorun.

Geri
Yukarı