İnternet Hat değerlerim nasıl?

1nput

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, hat değerlerim nasıl?
Ara sıra evdekiler de internete girmeye başlayınca pingim fırlıyor. QoS ayarlarını yapıp internetlerini kısıtlamama rağmen. Paket kaybı çok olmasa da var. Çözümler için önerilerinizi bekliyorum.

IMG_20220319_015919.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
SNR değerini 10 yapıp öyle kullan bir süre. Hızın çok az düşer ama stabil bağlantı sağlar. Ayrıca DNS kullanmayı dene. Cloudflare tavsiyemdir.

Paket kaybı normaldir. Fastpath kullanıyorsunuz yani ping değerleriniz düşecek lakin paket kaybı da arada kaçınılmazdır. Hat değerleri normal seviyede. SNR için çok endişelenmenize gerek yok.

SNR değerini 10 yapıp öyle kullan bir süre. Hızın çok az düşer ama stabil bağlantı sağlar. Ayrıca DNS kullanmayı dene. Cloudflare tavsiyemdir.

Teşekkürler.

Paket kaybı normaldir. Fastpath kullanıyorsunuz yani ping değerleriniz düşecek lakin paket kaybı da arada kaçınılmazdır. Hat değerleri normal seviyede. SNR için çok endişelenmenize gerek yok.

Teşekkürler.

Hocam cloudflare DNS'i modeme mi kullanayım yoksa kullandığım cihazlaramı.

Downstream 13 db ortalama hat değerim vardı VDSL üzerinde. Ping çok fazla olmasada ufak ufak değişiyordu ve paket kayıpları yaşıyordum. Stream izlerken 1080p yayınlarda bile takılmalar oluyordu. Asus'un modem ayarlarından internet hızımı biraz düşürüp db takviyesi yaptım ve 20.4 db'e çıkarttım. Şuan oyunlarda çok daha düşük ve sabit ping alıyorum. Paket kaybı sorunumda kalmadı gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı