İnternet hat ve hız değerlerim nasıl?

feahleinda_

Kilopat
Yer
hatdeğerleri.PNG

speedtest.PNG

Bir de sorum olacaktı fiber altyapıya başvurmayı düşünüyoruz. Ping değerlerini düşürür mü oyun içindekileri.

Eki Görüntüle 687443

Eki Görüntüle 687445

Bir de sorum olacaktı fiber altyapıya başvurmayı düşünüyoruz. Ping değerlerini düşürür mü oyun içindekileri.
Hız ve ping 35Mbps bağlantı için gayet iyi. Hattın 100Mbps internet alsan bile sorun çıkarmayacak kadar iyi görünüyor. Sadece biraz hat zayıflaması var.

Fiber genelde daha düşük ping sağlar ama ben şahsen Speedtest içinde fiber internetimle asla 6ms alamadım onu da belirteyim 😅

Fibere başvurursan. O hıza getirmesler. Çok zorlarsın gelir bilmem ama ilk başvuruda getirmezler. Şu an 100 Mbps almak istersen alabilirsin. Altyapın sorun çıkarmaz.

Hattınız çok iyi. VDSL mi?

Evet VDSL.

Hız ve ping 35Mbps bağlantı için gayet iyi. Hattın 100Mbps internet alsan bile sorun çıkarmayacak kadar iyi görünüyor. Sadece biraz hat zayıflaması var.

Fiber genelde daha düşük ping sağlar ama ben şahsen Speedtest içinde fiber internetimle asla 6ms alamadım onu da belirteyim 😅

Akrabamda GPON var Wi-Fi ile 2 ms gördüm kablo ile tahminen 0-1 arası alırım. Başvuru yapsak onay alır mı sizce.

Akrabamda GPON var Wi-Fi ile 2 ms gördüm kablo ile tahminen 0-1 arası alırım. Başvuru yapsak onay alır mı sizce.
Bölgede yani sana yakın bir yerde Fiber varsa ve uğraşırsan olabilir ama tüm bölgede Fiber yoksa bence zaten VDSL var diye uğraşmazlar.

Bu arada 2ms çok iyiymiş. Ben kablosuz 12ms kablolu olarak ise 8ms civarı görüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı