İnternet Hız Düşüklüğü Sorunu

Radiance

Hectopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar internetimizde önceden olduğu gibi hız düşüklüğü var.Önceki tarifemiz TTNET 8 Mbit Sınırsız idi.Ondayken yaklaşık 650KB civarında dowload alıyordum,upload ise 85Kb civarında idi.Yaklaşık 2 senedir aynı tarifede idik.Yeni tarifeye geçtik 1 ay olmadı daha,Turknet 16 Mbit'e geçtik (şu sabit telefon hatlı konuşma paketi olan tarifeye).Ancak 16 Mbit hız vermelerine karşın ben o hızı alamıyorum.Çoğunlukla 5 Mbit civarında değerler alıyorum.Sorunun kendilerinden kaynaklanmadığını söylüyorlar.

Şimdi,
1-Modem:Huawei Echolife HG521 (En Güncel Firmware Yüklü + Bütün Ayarlar Doğru Yapılmış Durumda)
2-Mahalle Altyapısı:Fiber yok,TTNET fiber nerede zımbırtısıyla arama yaptırdığım zaman binamızda ULTRANET diye bir standardın olduğunu söylüyor.
3-Bilgisayarım bu değerleri almak için çok müsait.
4-ADSL kablosunu yeni değiştirdim,gelen hattı splitter ile modeme ve sabit telefona gelecek şekilde kullanıyoruz.(Splittersiz sadece ADSL kablosunu takarak denedim yine sonuç yok)
5-Acaba bina hattının kablolarında mı sorun var,yoksa modemde mi sorun var.Ama modemde sorun olacağını zannetmiyorum eskiden de böyleydi.
6-Hat değerlerimin resmini de koydum
Q4Wd7g.jpg

Evet ben bu paketi neden sonuna kadar kullanamıyorum arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleme:
Aynı dert bende de var.Kağıt üstünde 16 mbit internetim var ama 7 mbit alsam seviniyorum.Aradıgımda altyapınız yetersiz diyor.Ttnetteyken 9 mbit görüyodum yine.Superonlineden memnun degilim bu konuda.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı