İnternet hız düşüşü

Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Rayzen 5
Meslek
Market Personeli
Yaklaşık 1 haftadır internette problem yaşıyorum. Müşteri hizmetlerini arıyorum problem yok diyorlar. Speedtest'lerin de normal gibi ama modemi de resetlesem internet Google'a zor giriyor. Anlamıyorum modem daha 9 aylık bozukmuş olabilir mi?

Screenshot_20240203_002645_Trk Telekom.jpg

Yaklaşık 1 haftadır internette problem yaşıyorum. Müşteri hizmetlerini arıyorum problem yok diyorlar. Speedtest'lerin de normal gibi ama modemi de resetlesem internet Google'a zor giriyor. Anlamıyorum modem daha 9 aylık bozukmuş olabilir mi?

Eki Görüntüle 2105939

İnternet normal Google'da gezinmek için fakat bazı operatörler internet hızlı olsa bile Google YouTube girmemizi zorlaştırıyorlar bende 50Mbps internet var bir kez YouTube Google Facebook Discord'e erişim kapatmışlardı internetde sorun olmadıgını söyledi fakat mobil veri de girebiliyordum sonra cihazınız kötü durumunuz yok belli diyerek aşagılamaya başladı müşteri hizmetleri saygısız konuştukdan sonra dava açacagımızı ve interneti kapatacagımızı söyledim biri telefonu alıp kadının yerine özür diledi Chrome tarayıcısını temizlediginizde sorunun çözülecegini söyledi yapmadıgım halde yaptım diye söyledim 5 dakika sonra interneti düzeltmişlerdi dalga geçtikleri belli.

Modemle ilgisi olması en son ihtimal. Bir keresinde bir konumda altyapı değerlerinin sürekli değiştiğini bu yüzden SNR Margin değerinin de bundan ciddi şekilde etkilendiğini ve bu yüzden kopmalar olduğunu görmüştüm. DSL istatistiklerinizi paylaşırsanız ne olduğunu daha iyi anlarız.

Geri
Yukarı