İnternet hız sınırlama

Mirana24

Hectopat
Arkadaşlar benim internet hızımı paylaştırmam lazım. Online oyun oynayan bir insanım ve diğer interneti kullanan cihaz alışveriş sitelerinde geziniriken bile net donup duruyor epey sıkıntı çekiyorurm.
Modemim tplink 300mbps wireless n adsl2+ modem router ve qos ayarlarını bir türlü yapamadım. Anlayan varsa lütfen yardım etsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Maalesef bende wirelesstan baglanıyorum. Modem arayüzümün resmini koydum:

K6zlDl.jpg

NetLimiter deneyin. Kısıtlamak istediğiniz bilgisayara kurmanız gerekecek.

NetLimiter - The Ultimate Bandwidth Shaper

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Program kullanmamda zor. Kısıtlamak istedigim cihaz ipad. Bir de kullanan annem ve teknolojiyle arası pek yok :). Benim garipsediğim alışveriş sitelerinde gezerken bu kadar kasması. Yani 3-4 snde bir net anlık donuyor pingim 300 e kadar cıkıp iniyor. Pcde gezerken böyle bi sorunum yoktu sizce neden böyle bir problem yaşıyorum?
Tabletin ne gibi farklılığı olabilir?

Tabletin ağ donanımları daha iyi ise ve modeme daha yakın ise daha çok veri çekebilir. Bu sebeple pingte dalgalanma olabilir.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı