İnternet hız testleri farklı çıkıyor

VexooNight

Hectopat
Merhabalar bilgisayarım modemden yaklaşık 10 metre uzakta ve arada yaklaşık 4 tane duvar var. Odama özellikle bilgisayarıma internet gelmesi için arada TP-Link TL-WA850RE 300Mbps extender kullanıyorum. Bilgisayarıma da ethernet kablosu çekemediğim için ekstra olarak bir Everest EWN-689N 300 Mbps USB kablosuz adaptör kullanıyorum. Speedtest'i modemin yanından Wi-Fi ile yaptığım zaman download 35 civarlarında upload ise 20 civarlarında alıyorum. Kullandığım operatör Türkçell Superonline. Aradaki extender ile odama gelen internet ise download 10-11 civarlarında upload ise 5 ila 6 civarlarında değişiyor. CS. GO'da min 100 ping alıyorum. Bu aradaki uçurumu odama ethernet kablosu çekmeden en düşük bütçe ile nasıl düzeltebilirim? Bilgilerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum...

Son düzenleme:
Ping Speed test de az çıkmasının nedeni Speed test pingi sunculara göre yapıyor eğer oyunun sunucusunun hangi şehirde olduğunu biliyorsan ona göre yap Speedtest Ookladan ayarlanıyor server.

DSL kablosunu uzatıp modemi yakına çekerek. Bu arada adaptör olarak Everest almasaydınız keşke. TP-Link kullanıyorum yan apartmanı full çekiyor.

DSL kablosunu uzatıp modemi yakına çekerek. Bu arada adaptör olarak Everest almasaydınız keşke. TP-Link kullanıyorum yan apartmanı full çekiyor.

sistemi daha yeni topladım toplarken bunu almam önerildi başta ben de sıcak bakmadım en yakın zamanda değiştirmeyi planlıyorum sizin kullandığınızın modeli nedir acaba

SpeedTest'teki ping ile oyundaki ping aynı olmaz.
TL-WN722N modeli.
Hocam bir şey sormak istiyorum. Şimdi tp link wn8200nd bu alet sadece WİFİ özelliği olmayan bir PC'ye WİFİ özelliği kazandırıyor. Çekim Kuvvetine herhangi bir şey yapmayıp gelen sinyalleri algılıyor değil mi sadece? Eğer WİFİ sinyallerini güçlendirmek istersek WİFİ extender almalıyız değil mi? Doğru anlamış mıyım olayı?

Her adaptörün çekim gücü farklıdır. Attığım adaptör High-Gain anten teknolojisine sahip. Bu şekilde daha iyi sinyal algılıyor. Ayrıca extender dediğimiz cihazlar söz konusu wifi ağına bağlanıp oradan aldıkları bağlantıyı hotspot ediyorlar. Yani telefonlarda yaptığımız hotspot ile aynı. Sadece sizin bağlanmanızı sağlıyor. Yakından alacağınız hızla aynı hızı veremez.

@Yener Mesut

Extender cihazlar mevcut ağa bağlanıp menzili biraz daha genişletiyor yani doğru mu?
Evet. Ama modemin yanındaki full çekim kuvveti ile alacağınız hız ve extenderdaki full çekim kuvveti ile alacağınız hız aynı değil. Extender daha yavaş.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı