İnternet hızı 100 Mbps ile sınırlandırılıyor

Optik ne durumda peki TX ve RT değerleri. Resimde işaretlediğim değerler.

Ekran Görüntüsü (6).png

Benim ki bu şekilde ve aynı modem ama sizinki 10 versiyonu. Sizin ki benimkinden daha yeni bir modem.

Ekran Görüntüsü (5).png

Valla çok enteresan. Benim 12 senelik laptop bile hız testlerinde ve indirmelerde işlemcisi 2 çekirdek 1. nesil i5 olduğu halde 935 Mbit hız görüyor. Sizin makinede SSD var değil mi?

Valla çok enteresan. Benim 12 senelik laptop bile hız testlerinde ve indirmelerde işlemcisi 2 çekirdek 1. nesil i5 olduğu halde 935 Mbit hız görüyor. Sizin makinede SSD var değil mi?
var hocam da ssd lik bir sorun oldğunu hiç sanmıyorum. Modem arayüzünde ethernet portunun çıkış hızı 100mbs direk yani 1gbs olsa bence sorun olmayacaktır.

Dosya Ekleri

• Opera Anlık Görüntü_2022-10-16_124621_192.168.1.1.png
    Opera Anlık Görüntü_2022-10-16_124621_192.168.1.1.png
    22,3 KB · Görüntüleme: 30
Anakart/Ethernet sürücülerini güncellemeyi ya da silip tekrar kurmayı denediniz mi?
evet hem de defalarca

Anlamadığım şey kablosuzda 500mbs verirken kabloluda modem 100mbs çıkış göstermesi. Yani modeme gelen kablolar fiber ama evde modemin olduğu yer sigorta kutusu yanı yani odalara direk prizden geliyor Ethernet kablosu, odalara gelen Ethernet kablosunun da 100mbs desteklediğini hiç sanmıyorum büyük ve yeni bir site burası. Yarın Superonline ekibi gelecek ama cihazınız yada kablonuz yüzünden deyip işin içinden çıkacaklar bence.

Son düzenleme:
Anlamadığım şey kablosuzda 500mbs verirken kabloluda modem 100mbs çıkış göstermesi. Yani modeme gelen kablolar fiber ama evde modemin olduğu yer sigorta kutusu yanı yani odalara direk prizden geliyor Ethernet kablosu, odalara gelen Ethernet kablosunun da 100mbs desteklediğini hiç sanmıyorum büyük ve yeni bir site burası. Yarın Superonline ekibi gelecek ama cihazınız yada kablonuz yüzünden deyip işin içinden çıkacaklar bence.
Bağlantı "Modem > Ethernet kablosu > Duvar > Odanızdaki Ethernet çıkışı > Ethernet kablonuz > Bilgisayarınız" şeklinde mi? Eğer öyleyse ve kasayı taşımakla uğraşırım diyorsanız bilgisayarınızı modemin yanına taşıyıp doğrudan kablo ile bağlanmayı deneyebilir misiniz?

Bende aynı sorunu yaşıyorum, sorunu çözebildin mi?
İki günde 2 ayrı ekip geldi, modem değiştirdiler vs. olmuyor. Speedtest Turkcell sunucunda 500 MB ama diğer sunucularda ve oyun indirirken vs. 100 MB. Ne saha ekibine, ne müşteri hizmetlerine derdimi anlatamadım, adamlar anlamıyor yada anlamak istemiyor.
Elimdeki Xiaomi 4A routeri takarsam her yerde 500 görüyorum fakat TV+ kullanamıyorum.

Benim sorunum data prizi kaynaklı oldu kablo bağlantısını yeniden ve daha doğru yapılınca çözüldü. Yani data prizinin bağlantısında belki bilirsin kablolaların renkleri olur bu renkleri düzeltince sorun çözüldü.

Geri
Yukarı