İnternet hızı 2.4 GHz olarak çok yavaş

Akfortisev

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 100Mbps internet kullanıyorum, 5GHz olarak mobil cihazımdan 98Mbps civarı görüyorum ancak babamın telefonu Redmi 8A ve 5GHz desteklemiyor, 2.4GHz olarak denediğim zaman da 3Mbps üzerini göremiyorum. Bunu düzeltmemin bir yolu var mı? Teşekkürler.

Bulunduğunuz bölgede fazlasıyla 2.4 Ghz ağ yapısı olabilir. Geçici çözüm olarak ortamda bulunan ağların kanal taramasını yapın. En boş kanal hangisinde ise modeminizin yayın kanalını oraya göre ayarlayın.

Farklı cihazlarla 2.4 GHz kanalında hız testi yaptınız mı? Sonuç farklıysa cihazın Wi-Fi alıcısı ile ilgili bir sıkıntı söz konusu.

Arkadaşlar 100Mbps internet kullanıyorum, 5GHz olarak mobil cihazımdan 98Mbps civarı görüyorum ancak babamın telefonu Redmi 8A ve 5GHz desteklemiyor, 2.4GHz olarak denediğim zaman da 3Mbps üzerini göremiyorum. Bunu düzeltmemin bir yolu var mı? Teşekkürler.
192.168. bilmem ney - kablosuz ayarları - 2.4 GHZ olan ağ - Hız Otomatik/Auto yerine 90 veya 120 Mb/s olarak ayarla. ayarlı.pngorijinal.png

Farklı cihazlarla 2.4 GHz kanalında hız testi yaptınız mı? Sonuç farklıysa cihazın Wi-Fi alıcısı ile ilgili bir sıkıntı söz konusu.
Her cihazda sonuç böyle hocam.
Bulunduğunuz bölgede fazlasıyla 2.4 GHz ağ yapısı olabilir. Geçici çözüm olarak ortamda bulunan ağların kanal taramasını yapın. En boş kanal hangisinde ise modeminizin yayın kanalını oraya göre ayarlayın.

Bu konuda pek bir bilgim yok hocam nasıl yapacağım?
192.168. bilmem ne - kablosuz ayarları - 2.4 GHz olan ağ - hız Otomatik/Auto yerine 90 veya 120 Mb/s olarak ayarla.Eki Görüntüle 1313438Eki Görüntüle 1313439

Birazdan deneyip sonuçları paylaşacağım hocam.
192.168. bilmem ne - kablosuz ayarları - 2.4 GHz olan ağ - hız Otomatik/Auto yerine 90 veya 120 Mb/s olarak ayarla.Eki Görüntüle 1313438Eki Görüntüle 1313439

Hocam biraz kurcalayınca kendi telefonumda 78Mbps kadar gördüm 2.4GHz hız üzerinde işe yaradı ancak Redmi 8A cihazında hala 20Mbps civarı anca görebiliyorum. Sorun sanırsam cihazda, teşekkürler.

Son düzenleme:
Eğer redmi8a diğerlerine göre düşük alıyorsa antenleri bozulmuş olabilir, sonuçta fiyat performansa oynayan bir model malzeme kalitesi pek iyi sayılmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı